9:43 am - Pazar Şubat 19, 2017

Üretimde ve yönetimde toprağın önemi

Cumartesi, 28 Ocak 2017, 23:04 | Sizden Gelenler | 4 Yorum

üretimde toprağın önemi nedir,  üretimde ve yönetimde toprağın önemini tarihten örneklerle açıklayın konusunda bir yazı sizleri bekliyor.

Bir ulusun üretim yapabilmesi için, içinde yaşadığı toprağa ihtiyacı vardır. Toplumların varlığını sürdürebilmesinin temeli budur. Kurtuluş savaşını kaybetmiş olsaydık, bugünkü topraklarımız başkalarına ait olacaktı ve şimdiki gibi yaşayamayacaktık.

İnsanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için toprak gereklidir. Toprak insanın beslenmesini, nefes almasını ve barınmasını sağlar. Ülkemizdeki verimli araziler sayesinde, ihtiyaçlarımızı kendimizi yetiştirebilecek potansiyeldeyiz. Toprakta yetişen ürünleri satan kişiler geçimini bu yolla sağlarlar.

Toprak üzerindeki yerleşim alanları sayesinde, insanlar barınma ihtiyaçlarını giderler. İnsanlar buralarda beraber yaşayarak daha güvenli ve kolay yönetilebilir hayat sürmektedir.

Üretimde ve yönetimde toprağın önemi konulu yazımıza yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Üretimde ve yönetimde toprağın önemi"

  1. Rüya dedi ki:

    Çok güzel maşallah bayıldım. Herkese teşekkür ederim :) Bence de Türkçe’mize sahip çıkalım! Yanlış yazanlar düzgün yazsınlar. Bu sitenin Admini sizden teşekkür binlerce çok yardım ettiniz. :)

  2. Rüya dedi ki:

    Çok güzel maşallah bayıldım. Herkese teşekkür ederim :) Bence de Türkçe’mize sahip çıkalım! Yanlış yazanlar düzgün yazsınlar. Bu sitenin Admini sizden teşekkür ederim binlerce çok yardım ettiniz. :)

  3. gamze dedi ki:

    bu ödev sitelerine bayılıyorum

Yorum Yazın