Umut İle İlgili Kompozisyon

Umut hakkında kompozisyon, Umut ile ilgili kompozisyonlar örnekleri uzun ve kısa

Umut Konulu Kompozisyon

Umut, insanın fırtınalı havada sarıldığı yardımsever bir dost elidir. Kişi bazen umut sayesinde boğulmaktan kurtulur ve yaşamına devam eder. Kötü günde bir insanın sahip olması gereken en önemli şey ne, deseler hiç şüphesiz “umut” cevabını veririm. Çünkü umudunu kaybetmiş bir insan ne yaparsa yapsan girdiği kara dehlizden bir türlü kurtulamaz.

Umut, duyguların en değerlilerndendir. Çünkü insana moral verir, kişinin ufkunu açarak önünü görmesini sağlar. Umut yoksa karanlıklara saplanır, halimize üzülmekten başka bir şey yapamayız.

Umudu olmayan insan, karamsarlığa kapılır. Hiçbir şeyi gerçekleştiremeyeceğini düşünür. Bu şekilde düşünenlerinse günlük hayatlarında başarılı oldukları henüz görülmemiştir. İnsanları hastalıklardan kurtaran, uzaktaki sevgilileri kavuşturan, fakirleri zengin eden duygu hep umuttur. Bunun üstüne onlarca şiir söylenmiş, onlarca şarkı yapılmış, onlarca ktap yazılmıştır. Umut, insanı her zaman aydınlığa taşıdığından bu duyguya sahip çıkmak gerekir. Ne yapı edin, siz de umudunuzu kaybetmeyin.

Umut İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

25 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.