Tütün Eksperliği Bölümü Nedir Tanıtımı

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Tütün Eksperliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Tütün Eksperliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Tütün Eksperliği Bölümü Tanıtımı:

Bölüm tütün bitkisinin yetiştirilmesinden, tütünün içilecek hale gelinceye kadar geçirdiği evrelerde yapılması gereken tüm işlemlerde çalışacak teknik insan gücünü yetiştirmektedir. Tütün eksplerlerinin başlıca çalışma alanı Tekel Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlardır.

Tütün Eksperliği Nedir, Tütün Eksperliği Ne İş Yapar, Tütün Eksperliği Maaşları, Tütün Eksperliği İş İmkanları, Tütün Eksperliği İş Çalışma Alanları, Tütün Eksperliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Tütün Eksperliği Bölümünün Geleceği, Tütün Eksperliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Tütün Eksperliği Bölümü Tercih Edilir mi, Tütün Eksperliği Tanıtımı, Tütün Eksperliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Tütün Eksperliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Tütün Eksperliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Tütün Eksperliği İş Bulma Durumu

> Tütün Eksperliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

6 yorum

  1. 10 yıldan fazla süredir bu işi yapan bir eksper olarak söylüyorum ki hiçbir şey eskisi gibi değil.. eskiden sizi tatmin eden şartları evli bir insan için çekilmez hale gelmiştir.. eşiniz çalışmıyorsa çalıştığınız bölgeye yerleşirseniz sorun olmayacaktır.. tabi öncelikle tütün alımı yapan bir fabrikaya girmeniz gerekmektedir.. öğrenci kontejyanı 10 olsa hepsi iş bulur..

    • bu bölüm mezunları işssiz devlet alım yapmıyor yapacağınıda 50 yıl kadar sanmıyorum..bu bölümü okuyacağınıza 2 yılık elektrk bilgisayar okursanız en azından kpss ile yerleşme şansınız var..

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.