Türklerde Bağımsız Yaşama Duygusunun Önemli Olmasının Nedeni Nedir

300pxbattleonkosovo1389Türk milleti tarih sahnesinde var olmaya başladıkları andan itibaren hep bağımsızlıklarına düşkün bir millet olarak ismini altın harflerle tarihe yazdırmıştır. Bu yazımızda Türklerde bağımsız yaşama duygusunun önemli olmasının nedeni nedir kısaca sizlere açıklamaya çalışacağız.

Türklerin bağımsızlığına düşkün bir millet olmasının temelinde Türklerin göçebe bir yaşam tarzı benimsemeleri büyük ölçüde etkili olmuştur. Çünkü göçebe şekilde yaşayan Türkler, yaşamlarının büyük bir kısmını at üzerinde özgür ve bağımsız bir şekilde geçiriyorlardu ve bu durum Türklerin bağımsızlığına ve özgürlüğüne düşkün olan bir karakter özelliğine sahip millet haline gelmesini sağlamıştır.

Bağımsızlık düşüncesi, insanın özgür bir şekilde diğer insanların özgürlük sınırlarına girmeden özgür bir şekilde yaşamak istemeleridir. İnsanlar elbette ki özgür oldukları bir ülkede ya da bir ortamda yaşamak isterler ve başka bir devletin hakimiyeti altında özgürlüklerinin kısıtlandığı bir şekilde yaşamayı kabul etmezler. Tarihte Çanakkale Savaşında Türk milletinin gözterdiği azim, mücadele ve kararlılık bu duruma en büyük örnek olmaktadır.

Türkler de tarih boyunca kendi vatanlarında kendi bayraklarının altında ve özgür bir şekilde yaşamayı hedeflemişlerdir ve bu nedenle de tarih boyunca kendilerini hakimiyetleri altına almak isteyen diğer devletler ile mücadelelere girmişlerdir.

Türklerde Bağımsız Yaşama Duygusunun Önemli Olmasının Nedenleri Nelerdir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bizimle Paylaşın. 

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.