2:41 pm - Perşembe Mart 30, 2017

Türk Masal Kahramanları Kimlerdir

Cuma, 16 Eylül 2016, 21:53 | Öğrenciye Bilgiler | 0 Yorum

Türk masal kahramanları, her insan için önemli bir anlam ifade etmektedir. Hayatımız boyunca türk masal kahramanlarına önemli bir yer vermiş olduğumuz gerçeğini görmezden gelemeyiz. Peki bu türk masal kahramanları kimlerdir? Türk masal kahramanları nasıl özelliklere sahiptir? Türk masal kahramanlarının insanlar üzerindeki etkisi nasıl olmaktadır? Bu ve buna benzer bir takım soruya cevap verebilmek ya da bu konuya ilişkin çok daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, sizler için yayımlamış olduğumuz bu Türk Masal Kahramanları Kimlerdir adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Türk masal kahramanlarını sayacak olursak, bunların Dede Korkut, Oğuz Kağan, Nasrettin Hoca, Küllü Fatma, Keloğlan, Ali Baba ile Kırk Haramiler, Karagöz ile Hacivat gibi bir takım kahramanların en önemli türk masal kahramanları arasında bulunduklarını söyleyebiliriz. Türk masal kahramanları çeşitli özelliklere sahip olsalar da, onlar tarafından her zaman ortak bir amaç ya da hedef bulunmuş olmaktadır. Bu ortak amaç ya da hedef iyilik, güzellik, doğru ve dürüst olmak, yardımsever olmak, hoşgörülü olmak, sevgi ve saygı içerisinde yaşamak, erdemli olmak gibi bir takım duygu ve davranış biçimlerinden oluşmaktadır. Adaletin sağlanması adına bir takım desteklerde bulunmuş oldukları bilinen Türk masal kahramanlarının, aynı zamanda Türk milletinin yol göstericisi olduğu da belirtilmektedir.

Türk masal kahramanları çıkmış oldukları uzun macera ve serüvenlerde, kötülüğü yenerek iyiliğin önemini kanıtlamışlardır. Başarıya ulaşmalarında ise ilahi güç tarafından destek almaları önemli bir durumdur.

Türk Masal Kahramanları Kimlerdir Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmına Yazarak Bize Ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yazın