Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Nisan 2017

Tüm Bankaların Havale ve EFT Ücretleri 2016 2017

Tüm Bankaların Havale ve EFT Ücretleri 2016 2017

Bu tarife ile para göndermek çok zorBDDK bankaların müşterilerden aldığı hizmet bedellerini karşılaştırmalı olarak yayınladı. Ortaya çıkan tabloya göre vatandaşın ucuz EFT ve havale için banka bulması çok zor. işte karşılaştırmalı olarak bankaların işlem bedelleri:

Bankaların para transferi karşılığında vatandaştan talep ettiği hizmet bedelleri taksimetrelerdeki sabit tarifeyi aratmıyor. Bankaların BDDK’ya EFT ve havale hizmet bedeli olarak bildirdiği tarife listesindeki ücretler birbirine çok yakın çıktı. BDDK’ya ulaşan tablolar, vatandaşın EFT veya havale yaptırmak için ucuz banka bulmakta çok zorlanacağını ortaya koydu.

Hepsi yayınlanıyor

BDDK bankaların müşterilerden aldığı bankacılık hizmet bedellerini “karşılaştırmalı” olarak yayınlamaya başladı. BDDK’nın internet sitesinde her bir bankanın para aktarma, bireysel krediler, kredi kartları ve banka kartları, mevduat hesapları, ATM kullanımı, kiralık kasa ücretleri, menkul kıymet işlemleri, çekler ve senetler ile diğer işlemler karşılığı tahsil ettikleri masraf, ücret ve komisyon ücretleri yer alıyor. Sistem, vatandaşın alacağı hizmet için hangi bankanın ne kadar ücret talep ettiğini sitede görmesini ve bu sayede en ucuz bankayı bulmasını kolaylaştırmak amacıyla kuruldu.

30-35 TL civarında

Ancak, BDDK’ya ulaşan veriler, bankaların hizmet ücretlendirmesi konusunda birbirlerinden çok farklı rakamlara yönelmediğini gösterdi. Verilere göre özellikle EFT ve havale ücretleri konusunda bankalar adeta birbirlerine benzer ücreti vatandaştan talep ediyor. Tablolara göre, asgari EFT ücretleri 11 büyük bankada 35 TL civarında oluştu. EFT ücreti olarak 11 bankadan 4’ü 35 TL, 3’ü 30 TL, 2’si 25 TL, 1’er tanesi de 37 ve 40 TL ücret alıyor. Benzer durum havale ücretlerinde de oluştu. Bankalar havaleden ağırlıklı olarak 25-30 TL ücret alıyor.

En ucuzu Ziraat Bankası’nda

EFT ve havalede Ziraat Bankası en düşük, Akbank ise en yüksek ücretiyle diğer bankalardan ayrışıyor. Asgari EFT’de en düşük ücreti 20-25 TL ile Ziraat Bankası alıyor. Ziraat, bin TL ve altındaki tutar için yapılan EFT’den 20 TL alırken bututarın üzerine çıkıldığında ücret 25-40 TL’ye çıkıyor. En yüksek EFT ücretini uygulayan Akbank hesaptan yapılan aktarımlarda 40, kasadan aktarımlarda 50 TL EFT ücreti alıyor.

kullan

BUGÜN – 06.07.2011

2016 2017 BDDK Bankaların Havale ve EFT Hizmet Bedelleri, En Ucuz EFT Ücretini Hangi Banka Alıyor,Bankaların Karşılaştırmalı Olarak EFT Havale Hizmet Ücreti 2016 2017, Bankası EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017, EFT İşlem Ücreti Kaç Lira TL,EFT ve Havale Yapmak Ücretli mi yapılıyor açıkladık.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. CUMAALİ GÜÇER dedi ki:

  AYDIN ZİRAT BANKASINDAN KAYSERİ ZİRAAT BANKASINA 12000 TL HAVALE YAPILACAK İKİ YÖNÜNDE BANKA DA HESABI VAR NE KADAR ÜCRET ALINIR

 2. naz dedi ki:

  2014 16 haziranda yurtdışından ingiltereden yapılan 645 eurodan 538 euro verildi yani 100 eurodan fazla para kesilmiş itiraz etmek istiyorum ne yapabilirim

 3. haluk dedi ki:

  40 milyon bir havele yapılacak havele üvreti ne kadar olur acaba

 4. karid dedi ki:

  Hesabı AKBANK OLAN KİŞİYE 550 TL GÖNDERECEM . MASRAFI NEDİR?

 5. damla pekel dedi ki:

  Hesabı Akbank olan kişiye 90 TL havale göndereceğim. Masrafı nedir?

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları miraç kandili mesajları