Toplumumuzda İnsanları Bir Araya Getiren Hangi Kültürel Ögelerimiz Vardır? Söyleyiniz.

Bu yazımızda toplumumuzda insanları bir araya getiren hangi kültürel ögelerimiz vardır söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Toplumumuzda birlik ve beraberlik, huzur ve barış oldukça önemli değerlerdir. Bu değerlerin korunması ve toplumda fitne çıkmaması için bazı kültürel ögeler de destek oluşturmaktadır. Kültürümüz köklü ve manalı olarak toplumumuzun barış ve huzur içinde yaşamasına imkan sağlamaktadır. Ahlaki ve hukuki olarak kültürel ögelerden de besleniriz.

Toplumumuzda insanları bir araya getiren kültürel ögelerimiz dini ögeler olarak camiler, medreseler, hanlar, hamamlar şeklindedir. Müzeler, tiyatrolar, sinemalar da kültür ve sanat ekseninde insanlarımızı bir arada tutmaktadır. Kitap okuma, film seyretme, spor yapma gibi genel faaliyetler de kültürümüze uygun olarak yapıldığından insanlarımızı bir arada tutmaya yarayacaktır.

1 yorum

  1. Toplumumuzda insanları bir araya getiren pek çok kültürel ögelerimiz vardır. Bunların başına milli ve dini bayramlarımız gelir. Ardından tar,ih, ve kültürel miraslarımız da insanları bir arada tutan ögelerdir.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.