Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2018

Toplum Olarak Hangi Konularda Tasarruf Yapmalıyız

Toplum olarak hangi konularda tasarruf yapmalıyız düşüncelerinizi yazınız hakkında bilgi kısaca, Toplum olarak hangi konularda tasarruf yapmalıyız

Para kazanmak hiçbir zaman kolay olmamıştır. Ancak günümüzde para kazanmak daha da zorlaşmıştır ve zaman zaman hayatımızı zorlamaktadır. Herkesin az çok geçim kaygısı vardır ve aynı zamanda herkes para biriktirip kendini güvence altına almak ister. Nasıl tasarruf edebileceğinizi merak ediyorsanız bu yazıda birçok sorunuzun cevabını bulacaksınız.

Tasarruf etmek insanı güvende hissettirir, başınız sıkıştığında bir yerde paranızın olduğu düşüncesiyle rahatlarsınız. Hele ki böyle bir dünyada para biriktirmek ve tasarruf etmek çok önemlidir. Elinize geçen para ne kadar olursa olsun, temel ihtiyaçlarınız için gerekli miktarı bir kenara ayırdıktan sonra kalan para bir kenara koyulabilir. Evde uygulanabilecek birkaç yöntem de vardır. Evde kullanılan elektrik, doğalgaz ve sudan tasarruf etmek en etkili yöntemdir. Ayrıca mutfak harcamalarını da belirli bir düzeyde tutmakta fayda vardır. Elektrikli eşyalar bekleme konumundayken de elektrik harcarlar. Bu aletler kullanılmadığı zamanlarda mutlaka prizden çekilmelidir. Televizyon gibi aletler de fişleri çekilemiyorsa en azından düğmelerinden kapatılmalıdır. Bu da elektrik kullanımını sınırlandırmış olur.

Evde sudan tasarruf etmek de mümkündür. Su damlatan çeşmeler ve vanalar mutlaka kontrol edilmelidir. Bunun yanında el yüz yıkarken su gerektiği kadar açılmalıdır. Diş Fırçalarken de aynı şekilde su gerektiğinde açılmalıdır ve sonra kapatılmalı, boşa akıtılmamalıdır. Bulaşıklar elde yıkandığında farkında olunmasa da çok fazla su harcanır. Bulaşıkları makinede yıkamak daha çok tercih edilmelidir. Doğalgazdan tasarruf etmek içinse peteklerin ayarlarıyla oynanmaması ve sürekli aç kapat yapılmaması gerekmektedir. Doğalgazdan tasarruf edebilmek evin yalıtım sistemine de bağlı olduğundan çok değişken bir durumdur.

tasarruf_etmenin_etmenin_6_yolu

Toplum Olarak Hangi Konularda Tasarruf Yapmalıyız Hakkında Yorumlarınızı Hemen Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. dogukan dedi ki:

  iyiymiş site yani

 2. asena dedi ki:

  ben pek anlayamadım ve yanlış yazmışsınız

 3. berk dedi ki:

  bence çok güzel♥

 4. doğukan dedi ki:

  Çok güzel
  Süper
  Beğeniyorum

 5. berfin dedi ki:

  neyi yazıyorsunuz

  1. berfin dedi ki:

   bu yazıyımı anca bunu bir salak yazar mesela ben yazmadım

 6. zuhal dedi ki:

  bn bu yazıyı beğendim ve yazıyoruz:):):D :):)):):)

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları