Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Nisan 2017

Tıbbi Laboratuvar Bölümü Nedir Tanıtımı

Tıbbi Laboratuvar Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Tıbbi Laboratuvar bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Tıbbi Laboratuvar Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Tıbbi Laboratuvar Bölümü Tanıtımı:

Tıbbi laboratuvar programı, hastane, laboratuvar ve kliniklerde kullanılan sağlık personelinin yetiştirilmesi konularında teorik ve pratik eğitim yapar. Bu programa girmek isteyen öğrenciler kendilerini biyoloji, fizik kimya ve insan bilimleri alanlarında iyi yetiştirmelidirler. Bu program mezunları genellikle üniversitede devlet hastaneleri ile özel hastanelerde çalışırlar.

Programın Amacı: Tıbbi laboratuvar programı, hastane, laboratuvar ve kliniklerde kullanılan cihazların çalıştırılması, sağlık kuruluşlarında değişik tahlillerin yapılması ile ilgili teknik sağlık personelinin yetiştirilmesi konularında teorik ve pratik eğitim yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Tıbbi laboratuvar programında öğretimin ilk yılında psikoloji, biyoloji, anatomi, fizik, parazitoloji, entomoloji, mikrobiyoloji, kimya gibi temel bilim dersleri; ikinci yılda patoloji, genetik, histoloji, biyofizik, biyokimya, radyoloji gibi temel tıp dersleri okutulur. Ayrıca, mikrobiyoloji ve parazitoloji, biyokimya, kemotoloji, nükleer tıp, radyoloji, patoloji dallarında öğrencilere staj yaptırılır.

Gereken Nitelikler: Bu programa girmek isteyen öğrencilerin biyoloji, fizik, kimya ve insan bilimleri alanlarına ilgili, kapalı ortamlarda çalışmaktan hoşlanan, dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Mezunlar “Tıp Laboratuvarı Teknikeri” ünvanını alırlar. Bunlar çalıştıkları laboratuvar ve bilim dallarında uzman yönetiminde, tekniklere uygun test ve analizler yaparlar.

Çalışma Alanları: Bu alanda eğitim görenler sağlık ocakları, devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, özel klinikler ve laboratuvarlarda çalışacakları gibi Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı teşkilatlarında da çalışabilirler. Ülkemizde bu alanda yetişmiş elemana ihtiyaç olduğundan mezunlar kolaylıkla iş bulabilirler.

Tıbbi Laboratuvar Nedir, Tıbbi Laboratuvar Ne İş Yapar, Tıbbi Laboratuvar Maaşları, Tıbbi Laboratuvar İş İmkanları, Tıbbi Laboratuvar İş Çalışma Alanları, Tıbbi Laboratuvar Mesleği Hakkında Bilgiler, Tıbbi Laboratuvar Bölümünün Geleceği, Tıbbi Laboratuvar Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Tıbbi Laboratuvar Bölümü Tercih Edilir mi, Tıbbi Laboratuvar Tanıtımı, Tıbbi Laboratuvar Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Tıbbi Laboratuvar Mezunları Ne İş Yaparlar , Tıbbi Laboratuvar Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Tıbbi Laboratuvar İş Bulma Durumu

> Tıbbi Laboratuvar Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. melis dedi ki:

  Ben lisedeyim okulumda gida teknisyenliği, labaratuar teknisyenligi ve veterinerlik var bende labaratuar biyo kimya secicem mezun olduktan sonra hastanede ise basliya biliyormuyum hemisereler gibi?

 2. Cansi dedi ki:

  Atama yok diye hiç biyeri yazmayın o zaman. Bilip bilmeden bölüm hakkında konuşuyorsunuz gayet güzel ataması var. Bölüm dersleri de sıkıntılı değil,madem atanamiyorsun git özel hastanede kendini gelistir daha sonra atanacagin zaman devlete gir.

 3. Asya nur dedi ki:

  Yaaa ben teogçu yum bu bölüm güzelmi taban buranı kaç ve hangi okulla gitmeliyim sağlık lisesi nemi

 4. Zeyda tek dedi ki:

  Bu bölümü 4 Yıla yukseltebiliyormuyuz

  1. Mekselina dedi ki:

   DGS’sınavı ile 4 yıllık geçiş bölümleri var. Yanlış bilmiyorsam bunların arasında hemşirelikte vardı.

  2. adnan dedi ki:

   2 yıllık laboratuvar mezunu sağlık teknikerleri 4 yıllık tamamlama hakkı vermiş 4 yılığını tamamlarsa unvanı ne olur ek göstergesi kaç olacak nasıl öğreneceğiz bilgi verene teşekkür

 5. sibel dedi ki:

  Boş işlerle kafa yormayın

 6. sibel dedi ki:

  ATAMA YOK BENCE BIRAK BU İŞİ

 7. ferhat dedi ki:

  merhaba ben sözelciyim ve ben laboratuvar teknolojisi bölümünü okumak istiyorum eğer okursam üni.de fen derleri olduğu için sıkıntı çekermiyim yardımcı olurmusunuz

  1. Esma dedi ki:

   Bende sozelciyim ama ben zorluk çekmiyorum labaratuvara ilgin varsa geç derim

 8. merve dedi ki:

  Bu bölümün ataması hakkında bilgi verir misiniz ?

 9. Ilknur dedi ki:

  Atamasi cok yok kpss atama puani 85

  1. Kadir dedi ki:

   herşeyin ataması yok zaten öğretmenliğe gitsek atama yok yha napcan?? mühendisliğe gitsek atama yok sağlık bölümlerine gitsek atama yok neye gidek? yani ben anlamıyorum herşeyin ataması yok ataması olan bölümüde eleştiriyorlar yok temizlikçi yok aşağalanıcaksın kesin herkes eleştirmen kesilmiş sanki herkes bütün herşeyi okumuşda ondan biliyor yani çalışmak diye bişi var kpss 70 net yap naısl gidiyosun bazıları dicekki çok kolay oo dicek ama çalışmadanda bişiler gelmiyor yani çalışıcan alcan karşılığını :)) bu bölümn çok güzel şöle temel tıp bilimleri ağırlıklı olarak alıyosunuz biyokimya olsun mikrobiyoloji olsun vs vs.. laboratuvarlardan çalışıyorsunuz atamaları bu sene 100 120 alıyo bu senede 90 kişi fln alıyorlardı en düşük 80 alcan kpssde en yüksek 90 alsan paşa paşa atanırsın zaten halk merkezlerinden çaşlışıyon halk sağlığı laboratuvarları var oralarda devlet olduğundan dolayı kpss wr tbi tahliller fln bakıyosun çözümlüyosun rapor fln veriyon kayıt tutuyon tahlil kayıtları kan fln alıyon öyle….

 10. ibrahim dedi ki:

  iyi bölüm bence….

 11. Emel dedi ki:

  Bana da yaxma diyolar çünkü atama yok canm

 12. Fatma dedi ki:

  Benim sayisalim iyi değil ama tıbbi laboratuvar bölümüne puanim tutuyor. Bu bölüme gitsem derslerden kalma gibi bir durumum olur mu?

 13. Feray dedi ki:

  2 yıllık bu bölümü okuduk diyelim atama durumu nasıl bilen varsa yazabilir mi?

 14. bahtsz dedi ki:

  Ygs2 puanim 202 gelir mi acaba ya devlet

 15. nihal dedi ki:

  188 puanla bu bolumden tercih versem sizce yerlesirmiyim

 16. Yusra dedi ki:

  Arkadaslar ben bu sene tibbi laboratuvar teknikleri mezunu oldum dgs ye girmek istiyorum acaba dgs yle ebelige gecis oluyor mu bir bilgisi olan varsa soyleyebilir mi acaba

  1. Ömer dedi ki:

   Bu alanda iş varmi?

  2. Kübra dedi ki:

   Bende merak ediyorum bunu ebelige geçiş varmi

 17. elif dedi ki:

  ben lise son sınıf öğrencisiyim meslek lisesinde okuyorum ama sağlıktan tercih verecem tibbi laboratuvar hakkında bilgi alabilirmiyim:) lütfen yardımcı olabilirmisiniz.

  1. merve dedi ki:

   Gitme alim yok denecek kadar az 2yillik hic bir bölüme gitme asagilanirsin hep

   1. deli dedi ki:

    Güzel bölüm bence

 18. mustafa dedi ki:

  tıbbi labaratuvar bölümünde atanamamış kaç üniversite mezunu var ???

 19. bünyamin dedi ki:

  ben eşit agırlık ogrencisiyim tıbbı goruntuleme teknikeri olma sansim varmı

  1. alpaslan dedi ki:

   evet olabiliyosun ygs1 puan türünden alıyo benim akrabam eşit ağırlık çıkışlı ve şuan tıbbı labaratuar teknisyeni

 20. Cemal dedi ki:

  Ben lise son sınıf öğrencisyim TIBBİ LABORATUAR TEKNİKERİ okumak istiyorum ama hangi derslere yoğunluk vermeliyim yani TM (EŞİT AĞIRLIK)TS (SÖZEL) MF (SAYISAL) hangisinden alıyor yardımcı olursanız sevinirim.

  1. merve dedi ki:

   Matematik fen ygs 2 puanıyla aliyo bazi universiteler öncelikli ama

 21. isa dedi ki:

  hangi üniverstelerde bu bölüm var hepsinde varmı. dgs zor oluyormu cok zor diyorlar. birde yükselme sansı falan varmı

  1. merve dedi ki:

   Dgs zor değil matematiğe çalış yeter kazanirsin

 22. ahmet dedi ki:

  tıbbi labaratuvar teknikleri teknik bir bölümü

 23. emine yaman dedi ki:

  En düşük kaç puanla yerlesnler var

 24. merve dedi ki:

  laboratuvar teknikeri olup atananlar kac puanla nereye atandiniz ve hangi yilda atandiniz bilgi verirmisiniz

 25. Seren Nerse dedi ki:

  Arkadaşlar ben düz lise mevzunuyum ve Tıbbi labaratuvar tekniklerliğini kazandım bu yıl inşallah Istanbul Aydın üniversitesinde okuyacağım isterseniz yapamıcağınız birşey yok Başarılar dilerim

  1. iclal dedi ki:

   nasıl ders çalıştınız bana yardımcı olun bende kazanmak istiyom ama ben 2 senem varr ama kendime güvenim yokk allah rızası için akıl ver birinnin fikrine ihtiyaçım war SEREN NERSE

  2. muhammet daşkın dedi ki:

   bende aynen dediğin gibi bu bölümü ve üniversiteyi kazandım tam burslu olarak 2. öğretim kpss puanı 84 87 civarlarında ama şöyle bir avantajı var dgs ile hemşire olabiliyoruz :)

   1. Vedat dedi ki:

    DGS de kolay deil

 26. sıla dedi ki:

  anadolu lisesi mezunu kazanma olasılığı ? iş bulma durumu ?

 27. kıymet kübra dedi ki:

  arrkadaşlar bu bölüm tam olarak nasıl yanı çok kararsız kaldım önü açıkmı atamalar kolaymı off kafamda birsürü sorularr;)

  1. Tunahan dedi ki:

   Önü açık sayılır devlete 85 puanı geçtikten sonra atanabilirsin vi özel di iş bulma olanağı yüksek bir bölüm

   1. merve dedi ki:

    atamasi cok az yillik tas catlasin 200 kisi aliyolar 85 alan bile acikta kalabiliyo garanti olmasi icin en az 90 almaniz gerekir ki bu puani almakta kolay degil

 28. selin dedi ki:

  sadece saglık liselerinimi bu bölüme alıyolr yaa :&&&&&&

 29. elif dedi ki:

  Saglik bolumu revacta olan bi bolum cok da kotu degil.laboratuvar da iyi bir bolum okumak isteyen okusun derim.ne kadar bilinc ne kadar sorumluluk ne kadar kendini gelistirme varsa o kadar iyi olursunuz ugrastgniz is saglik ve hic ölmeyecek bi sektor paradan once de severek yapmaniz gerekiyor.kendinizi gelistirdikce maasiniz da yukselir is para icin degil dikatle severek yapilmali..ki ulkede bir suru hastane ve klinik var. Her hastaligin teshisi kan tahliliyle yapiliyor bi suru ihtyac var ve belgesiz diplomasiz calisanlara inat en iyi sekilde gorevinize sahip cikin derim…

  1. merve dedi ki:

   ihtiyac yok nerden cikti ozelde bile almiyolar hemsire olarak calistiriyolar oda cok nadir ve de yasal degil

 30. şemseddin dedi ki:

  meslek yüksek okullarının tıbbi laboratuvar bölümleri kapatılacak söylentileri doğru mu

  1. Sueda dedi ki:

   Bende bu sene bu bölüme gitmek istiyorum bu bölümü okuyan varsa veya çalışan beni bilgilendirirse cok iyi olur lütfen

 31. Duygu dedi ki:

  ben laboratuvar öğrencisi lise 3. sınıftayım.Merak ettiğim konu laboratuvar böümünden devam edersem benim memur olma durumum nedir?
  Yoksa bu bölümü bırakıp başka bölümümü okusam mesleğimi elime almam daha kolay olur? Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim çünkü gelecek için şüpheliyim. Şimdiden teşekkür ederim :)

 32. Funda dedi ki:

  2012 de mezun oldum atamalar cok zor 800 kişi filan alıyorlar. Özelde genelde torpili olanı alıyo bizde böyle işsiz geliyoruz mümkünse başka bölüme gidin

  1. merve dedi ki:

   800 kisi alsinlar op basina koy yillik en fazla 200 aliyolar en fazla

 33. Özlem dedi ki:

  Arkadaşlar anadolu sağlık meslek lisesi laboratuvar bölümü mezunuyum. Birinci dereceden materyallerle çalışıyosunuz yani idrar gaita vücut sıvıları gibi. Iş bulma imkani ise özelde var alinan ücret en fazla 1200 ve cok ağır çalışma şartları oluyor vardiyali çalışma saatleri ise uzun düzgün tatiliniz olmuyor özetle çok iş az para. Devlette ise daha rahat ama bu da nerdeyse imkansizlasti 90 üzeri puanlarla atama yapılıyor ve Türkiye genelinde en az atama yapilan bölümlerden biri. Laboratuvar mezunu olan herkes üniversitede bölüm değiştiriyor. Pişmanlık olusuyor. Bu sene eğer yanlış bilmiyorsam istanbulda 6 kişi atanacak. Yinede araştırıp iyi düşünün derim.

 34. aslıhan dedi ki:

  ben duz liseyim ve punım b bolumu tutuyo ama iş imkanı nasıl kolay iş bulurmuyum

  1. Rabia dedi ki:

   Arkadaşlar YGS -2 puanım 272 tıbbi laboratuvar teknikleri bölümü gelir mi

 35. nilay dedi ki:

  arkadaşlar biişi sorucam bn lisede tarım meslekte laboratuvar bölümü okucağım liseden sonra direk işe başlayabiliyormuyuz ? başlayabiliyorsak kaıncı sınıfta staj görüyoruz lütfen cvaap verin

 36. mrve dedi ki:

  ben meslek lisesi ögrenisym (saglık meslek deil)bu bölümde yerlesebilme imkanm varmı ?

 37. taner dedi ki:

  tıbbii labaratuvar maaşları

 38. ömer dedi ki:

  ben saglık lisesi tıbbi labaratuar bölümünü kazandım ben bu iş ne üzerine hala anlamış degilim bu meslek te ne yapılır lütfen söyleyin arkadaşlar… :D

  1. kadir dedi ki:

   arkadaşım hayırlı olsun öncelikle özel ve kamu hastanelerinde gerekli tahlilleri yapan teknisyen olacaksın güzel rahat bir bölüm

 39. Merve dedi ki:

  Arkadaşlar ben 2013 düz lise mezunuyum. bu sorularınızın çoğunu bende soruyordum. :) size şöyle söyleyim düz liseliler yerleşebilir ama kılavuza dikkat edin öncelikte 2 varsa yazmayın ölü tercih olur. ygs2 puanım 293 tü Ç.Ü 2.öğretim tıbbi lab. kazandım umarım bazı sorulara cevap olabilmişimdir :)

  1. mekin dedi ki:

   sen o puanla birinci öğretim de okuyabilirdin ben trakya ünivrsitesinde okuyorum 293 puanla kapattı burası

  2. Selime dedi ki:

   Merhaba,
   Ben hollandada meslek lisesi ogrencisiyim, laboratuvar bolumunde ve liseyi bitirdikten sonra turkiyede uni yapmak istiyorum. Sana mailden ozel olarak sorular sorabilirmiyim uni ve laboratuvar bolumu hakkinda?

  3. Gunes yaprak dedi ki:

   Benim ablam bu yil bu bolumu kazandi ve kendisi anadolu lisesinden mezun oldu …
   Sizcede guzel bi bolummu ?
   Bu meslegi ovende sovende cok henuz bise anlamis degilizz …

  4. merve dedi ki:

   Bu bolume gidecegine keske ebelige gitseydin 55 puanla ataniyo

 40. melaa dedi ki:

  mrb arkadaşlar ben tıbbi laboratuvar teknikerliğini kazandım ama meslek lisesi çıkışlı değilim. zorluk çeker miyim. bi de özel hastanelerde maaşlar ve çalışma saatleri nasıl . bilen varsa yazabilir mi. kan alıyolar mı tam olarak ne yapıyolar .

  1. crn dedi ki:

   Nereyi kazandın ve puanın kaçtı bilgilendirirmisin?

 41. meraklı dedi ki:

  Bu Bölümün önü açıkmı Arkadaslar? Maaşları özelde düşükmüş diye duydum? Devlet ve özelde maaşı nedir? Bilenler bilgilendirirse sevinirim

  1. ceyda dedi ki:

   Evet arkadaslar ya bu sorulara cevap yokmuu?

   1. Nur dedi ki:

    Ben sağlık meslek lisesi mezunuyum bu sene mezun oldum bu sene kpss puanları düşecek diye duyumlar aldım yalnız bu bölümde cok fazla acık var ne olur ne biter cok öngöremiyorum obp puanım 371 özel üniye gidip bölüm değiştirmeyi düşünüyorum sunu ekliyim iş olarak devlette rahat bir bölümdür 2yıllk staj deneyimlerime dayanarak söylüyorum ki cokta seviyorum ama kpps zorlu bir süreç sağlık meslek lisesine yüksek puanlarla gelip bu tabloyla karşılaşmak beni yıprattı o yüzden paramedik perfüzyon diyaliz fizyoterapi gibi bölümleri düşünüyorum en azından kpps puanlardı düşük

  2. yağmur dedi ki:

   Nerede kazandınız?

  3. merve dedi ki:

   ozelde az 1 100 civari devlette iyi 3000 i bulur

   1. mucahit dedi ki:

    Merve yorumlarına baktım oldukça doğru isabetli yorumlar,bilip bilmeden çok boş konuşanlar var oyuz den bir tesekur ihtiyacı hissetim her kese kolay gelsin.

 42. saim dedi ki:

  tıbbı laboratuvar özel şartları

 43. Eda dedi ki:

  Gecen sene ablamin ygs puani 319du ve bu bolumu istanbul universitesi icin yazmisti tibbi goruntulemeyi de yazmisti ama cikmadi ablam duz liseden mezun acaba bu bolumlerde oncelik saglik meslek lisesinde mi ? Cunku ablam seneyede sinava girip yazmayi dusunuyor

  1. merve dedi ki:

   bu bolumu neden yazdi ebelik yazsaydi gelirdi

 44. serkan dedi ki:

  özel ünilerde sağlık çıkşlı olmya gerek yok

 45. kübra dedi ki:

  asml bitirdim lab bölümünü üniv acıköğretmden okuyabiliyormuyum

 46. murat dedi ki:

  bende ticaret mezunuyum acaba bu tıp sekreterligi kazanabilirmiyim

 47. sena dedi ki:

  bende hep bu tip sitelere bakardım bilgi için. yazacagım sey umarım umut verir. ben tıbbi lab. kazandm . hemde meslek cıkıslı olmadıgım halde . anadolu lısesı ckıslıyım . baska bir üniversitede baska bir bölümde okurken kazandım umudunuzu kaybetmeyin sans lazım sadece..

  1. meryem dedi ki:

   ben düz lise’de okuyorum ve tıb ile ilgili bölümleri çok istiyorum ama ilk avantaj MYO LALRINN BU YÜZDEN umudumu kaybediyorm :/

   1. Ozan dedi ki:

    arkadaşlar bende düz lise mezunuyum ama puanı alınca öncelik falan kalmıyo :) onlar meslek çıkışlı oldukları için ana dersleri ( mat. fiz. kim.) zayıf onlardan yüksek alırsanız öncelik siz olursunuz :)

    1. Selime dedi ki:

     Merhaba,
     Ben hollandada meslek lisesi ogrencisiyim, laboratuvar bolumunde ve liseyi bitirdikten sonra turkiyede uni yapmak istiyorum. Sana mailden ozel olarak sorular sorabilirmiyim uni ve laboratuvar bolumu hakkinda?

 48. Gizem dedi ki:

  ben bu sene yerleştim açkögretim’den . staj için sorum olacak ne zaman yapılıyor.? 1 sene mı?? ne nerede yapılıyor bazıları eskışehıre fılan dıyorlar ? yardmcı olursanz eger en kısa zamnda sevnıırm??.

 49. memati dedi ki:

  la bi müslüman yokmu yav kardaş ben düz lise mezunuyum her yıl saglık yazı yorum kat sayı denen zıkkım dan dolayı bir türlü gidemiyorum gecen yıl ygs_2 den 386 ham aldım yerleşemedim cvp

  1. hayell dedi ki:

   düz lise cıkıslıyım ilk yılımı bitirdim istanbul bilim de tam bursluyu tercih edebilirsin. burslularda saglık cıkıslı istemiyor.

   1. beyza dedi ki:

    hayel tam burslu üniversiteler sağlık meslek liselerini alıyo diye biliyordum..dediğin doğrumu?

  2. hatice dedi ki:

   arkadasım bn bu yıl yerlesdm anadolu cıkıslıyım yapman gereken tek sey klavuzdakı oncelıklerı ıncelemen bana kırklarelı geldı esıt agırlık bnm bolumum ygs 2 den 274 yapmsdm oylesıne yazdm ve geldı yanı sadece saglık meslegn oncelıgı yok bır kaç üniversitede öncelık yok.

   1. Yağmur dedi ki:

    Bende sağlık çıkışlı değilim. Kırklareli’de Tıbbi laboratuvar geldi. Ygs2 273 aldım. İstanbul,İzmir gibi şehirleri yazdım bende ama oraları sağlık çıkışlılar dolduruyorlar

    1. emine yaman dedi ki:

     ygs şart mı 2 yıllık için

  3. merve dedi ki:

   bu puanla 2 yilliga mi gidilir hemsirelik yazsaydin ya

 50. AYŞE dedi ki:

  eşit ağırlık öğrencisi ve barajı gecememiş 160 kkalmış biri bu bölümün düşük puanlı üni. geçişş yapabilir mi

  1. memati dedi ki:

   bok yapar dangalak hem o puan nı almışsın hem de saglıga geçiş yapmak istiyosan mal mısın kızm sen dangalak senin okumaya niyetin yok sen evlen en iisi seni anca koca paklar acil cvp yaz agzına sıcarım

   1. merve dedi ki:

    senin aldigin puan dogruysa eger memati bu kiza laf soyleme hic 380 kusur puan alipta 2 yillik tercih edenin aklindan zoru vardir

 51. muhammed fatih dedi ki:

  bazı üni.lerin puanı çok yüksek bazılarınınki ise düşük .Öncelik sağlık meslek liselerini tamamda yinede normal liseden öğrenci almıs ve düşük puanla yani atama puanları yüksek sizce neden böyle ..

 52. lütfiye dedi ki:

  anadolu üniversitesi tıbbı labratuvar teknikerliği için mezun olduğunuz lisenin önemi varmı tekstil ön lisans mezunuyum okuyo bilirmiyim aynı zamanda sosyal hizmetler aöf 1. sınıftayım kaydımı sildirmem gerekirmi?

 53. büşra dedi ki:

  ben tic.meslek lısesınde okuyorum ve sağlık istiyorum.katsayı kalktığı için istediğim bölümü secebilicem.fakat 2 yıllık bu bölüme girmem mümkün mü.yardımcı olursanız sevinirim.

  1. memati dedi ki:

   büşra canım bidenem balım gel biz kafa kafa ya verelim evlenek benimle evlenirsen sana istegin bölümü okuturum

   1. ayşe dedi ki:

    bu bölümün maaşları ne kdr ya

    1. melaa dedi ki:

     slm ayşe öğrendin mi maaşlarının ne kadar olduğunu beni de bilgilendirirsen eğer çok sevinicem. teşekkürler.

     1. beyza dedi ki:

      ben biliyorum galiba biraz araştırma yaptım en fazla askeri maaşın 3-4 katıymış

    2. mekin dedi ki:

     bu bölümün maaşları 1900 net para artı döner sermayedende en az 600 gelir yani 2500 ve üstü alırsın

     1. özlem dedi ki:

      ama bende bu bölümü okyorm ve ümidimi krdlar is yok atama yok falan bin lira alrsn en fazla dyolar yaa

   2. Dilara dedi ki:

    Alemsin:)

   3. merve dedi ki:

    bu yorum memati denen uydurukcuya:)

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları miraç kandili mesajları