Terzi kendi söküğünü dikemez konulu kompozisyon

Terzi kendi söküğünü dikemez açıklaması hakkında kısa yazı. Terzi kendi söküğünü dikemez konulu kompozisyon

Terzi kendi söküğünü dikemez konulu bir kompozisyona bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Atalarımızdan bize kadar gelen terzi kendi söküğünü dikemez lafı ile ne denmek istenmiştir gelin bakalım.

Kişiler farklı farklı işlerde görev almaktadır. Bu işleri belirlerken kendi becerilerine, hobilerine, ilgi alanlarına göre en iyi mesleği tercih ederler.

Bazıları babasının işini devam ettirir, bazıları ise küçüklükten çırak olarak başladığı meslekte kendini ilerletir. Ve bu işlerde genelde topluma hizmet verilmektedir.

Hem topluma hizmet edip hem de para sahibi olmak bu kişilere eğlenceli görünür. Ancak iş kendi işlerini halletmeye geldiğinde bir türlü zaman ayıramazlar, sürekli ertelerler.

Bunu da şöyle örneklendirebiliriz. Elektrikçi bir insan tüm gün inşaatlarda ter döker. Kablo bağlar, lamba veya priz takar ve tüm gün bu iş ile oyalanır.

Ancak bir gün kendi evinde elektrik ile ilgili bir arıza olduğunda işi sürekli erteler yarın yaparım öbür gün yaparım der. Uzun bir zaman sonra zorunlu olarak yapar. Bu söz ile anlatılmaya çalışılan şey de özetle budur.

Terzi kendi söküğünü dikemez konulu kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

5 Yorum Yapılmış “Terzi kendi söküğünü dikemez konulu kompozisyon

  1. TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEZ

    Arkadaşlar,terzi başkalarının söküğünü ,yırtığını,battaniyesini,kıyafetini her şeyini ne biliyorsanız her şeyini diker,yapar,eder,ama bi kendi şişini göremez:D

Bir Cevap Yazın

Top