Tekstil Öğretmenliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Tekstil Öğretmenliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Tekstil Öğretmenliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Tekstil Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı:

Öğrenciler tekstil hammaddesinin işlenmesi ve üretilmesi ile ilgili mesleki derslerin yanında öğretmenlik formasyonu dersleri de alırlar. Öğretmen ünvanını alan mezunlar endüstri meslek liseleri, teknik liseler ve sanayi kuruluşlarında çalışabilirler. Bu programın genel kontenjanı sadece baya apre, boya-baskı-desen, dokuma, iplik, iplikçilik, örne teknolojisi/örme, tekstil kalite kontrol, tekstil örme ve tekstil tasarımı kolu çıkışlı adaylara ve giyim, hazır giyim (konfeksiyon) çıkışlı adaylara ayrılmıştır.

Tekstil Öğretmenliği Nedir, Tekstil Öğretmenliği Ne İş Yapar, Tekstil Öğretmenliği Maaşları, Tekstil Öğretmenliği İş İmkanları, Tekstil Öğretmenliği İş Çalışma Alanları, Tekstil Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Tekstil Öğretmenliği Bölümünün Geleceği, Tekstil Öğretmenliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Tekstil Öğretmenliği Bölümü Tercih Edilir mi, Tekstil Öğretmenliği Tanıtımı, Tekstil Öğretmenliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Tekstil Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Tekstil Öğretmenliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Tekstil Öğretmenliği İş Bulma Durumu

> Tekstil Öğretmenliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.