7:51 am - Pazartesi Mart 27, 2017

Teknolojik Ürünlerin Hayatımızda ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler

Cuma, 16 Eylül 2016, 21:55 | Eğitim Dünyası | 1 Yorum

Teknolojik Ürünlerin Hayatımıza Etkisi, Teknolojik Ürünlerin Hayatımızda ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler

Günümüzde teknoloji hayatımızın her alanına girmiş durumda. Herkesin bir cep telefonu var, ayrıca bilgisayar başına oturmadan günümüz geçmiyor. Teknolojik aletlerin hayatımızda yaptığı değişiklikler saymakla bitmiyor. Bu aletler hayatımıza olumlu etki yapmakla birlikte bu aletlerin zararları da yok değil.

Örneğin teknolojik aletlerin bazıları üzerimizde bağımlılık etkisi yaratıyor. Özellikle gençlerde ve çocuklarda bilgisayar bağımlılık haline gelmiş durumda. Sosyal medya hayatımızın her alanına etki etmiş durumda. Çoğumuz bilgisayar ile yatıyor bilgisayar ile kalkıyoruz.

Bununla birlikte teknolojik ev aletleri özellikle bayanların işlerini büyük ölçüde kolaylaştırmakta. Bulaşık ve çamaşır makinelerinin, elektrikli süpürge ve fırınların faydasını söylemeye gerek bile yok.

Otomobil, otobüs, uçak gibi ulaşım araçları da bir yerden başka bir yere gitmemiz için bizlere büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu araçlar olmasaydı esi zamanlardaki gibi bir yerden bir yere çok ilkel şartlarda gitmeye çalışırdık. Bu da zaman kaybı olarak bize geri dönerdi. Bu nedenle teknoloji genel anlamda hayatımızın her yönünü olumlu olarak etkilemektedir.

Teknolojik Ürünlerin Hayatımızdaki Olumlu ve Olumsuz Etkileri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Teknolojik Ürünlerin Hayatımızda ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler"

  1. merve durmaz dedi ki:

    çok işime yaradı teşekürler

Yorum Yazın