Tatil Konulu Kompozisyon

Tatil konulu hikaye hakkında bilgi kısaca, tatil konulu kompozisyon.

Her sene olduğu gibi o gün de okullar tatile giriyordu ve karnelerimizi alıyorduk. Benim karnemde her şey pekiyiydi. “Eğer derslerin iyi gelirse hep birlikte tatile gideriz” demişti babam. Böylece valizlerimizi arabaya yerleştirip yolculuğa çıktık. Arabada ben, kardeşim, annem ve babam vardı. Rotamız Kuşadası’na doğruydu.

Müzik dinleyerek yolculuğumuzu sürdürdük. Öğlen olduğunda arabayı kenara çektik ve gördüğümüz ilk lokantada karnımızı doyurduk. Didim’e vardığımızda çok yorulmuştuk. Hemen otel odamıza çıkıp yataklarımıza yattık. Ertesi sabah kahvaltı yaptıktan sonra kardeşimle birlikte denize koşturduk. Kardeşim henüz küçük olduğundan sudan korkuyordu. Ben yüzme biliyordum ve birazcık açılmıştım. Kardeşime korkmamasını, bana yaklaşmasını söyledim.

Bir an için onu gözümden kaçırmıştım. Sonra bana seslendiğini duydum. Etrafa bakıyordum ama yoktu. Çok korkmuştum. Kardeşime bir şey olması ihtimalinin yanı sıra bir de annemlere verdiğim sözü tutamamış kardeşime hakim olamamıştım. Meğer orada bir amca yüzmeyi çok iyi biliyormuş ve kardeşimi boğulmaktan kurtarmış. Ben de sahile çıkınca fark ettim. Annem ve babam da gelmiş onlar da çok telaşlanmıştı. Bana da kızmışlardı. Tüm bunlar kulağıma küpe olmuştu. Onlara kardeşimi bir daha asla yalnız bırakmayacağıma dair söz verdim.

Tatil Konulu Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

10 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.