Takım ruhu ile ilgili kompozisyon

Takım ruhu ile ilgili yazılar. Takım ruhu ile ilgili kompozisyon  kısaca

Takım ruhu ile ilgili kompozisyonumuzu bu yazıda bulabilirsiniz. Takım olmak demek bir ekip haline gelir birleşerek ortak bir iş yapmak demektir. Takım ruhuna sahip olan bireyler ekipteki diğer kişilere bir şey olsun istemez. Ekip arkadaşlarının ihtiyaçlarını gidermek için elinden geleni yapar. Ekip olmak demek ben değil biz demektir.

Takım ruhu en çok karşılaşmalarda, türlü etkinliklerde görülmektedir. Mesela bir futbol karşılaşmasında ekip ruhuna sahip bireyler gruptaki bir insana yanlış bir şey yapıldığını görünce olaya dahil olur ve o kişinin yardımınına koşar.

Mesela sınava çalışan bazı öğrenciler ekip ruhu ile beraber çalışıp öyle hareket ederlerse bu davranış onların yararınadır. Birinin çözemediği bir soruyu diğeri yapar ve aralarında sürekli bilgi akışı olur. Bu durumda da bir yardımlaşma ortamı doğar. Takım ruhu ile hareket eden öğrencilerin biri bir konuyu anlamadığında diğerleri yardımına koşarlar.

Ekip ruhu demek bireylerin kendilerini düşünmeyi bırakmaları demektir. Bencillik duygusu yok olunca yardımlaşma ve dayanışma görülmeye başlar. Bu durumlar bireyler arasında sevginin ve saygının kuvvetlenmesini sağlar.

Takım ruhu ile ilgili kompozisyon hakkındaki yorumlarını hemen paylaşabilirsiniz.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.