Survivor İsmail Baki Tuncer Kimdir Nereli Yaşı

Survivor İsmail Baki Tuncer kimdir? İsmail Baki Tuncer nereli ve kaç yaşında

Sabit Kanca karakteri ile ünlenen İsmail Baki ünlü komedyenlerimizdendir. 1 Ocak 1977 günü dünyaya gelmiştir. Doğum yeri İstanbul Şişli’dir. Ancak esas memleketi Ordu Mesudiye’dir. Küçük yaşlarda komedyenlik mesleğine ilgisi başlayan Baki, mahalle arkadaşlarına devamlı espriler yapar ve onları güldürürdü.

Orta öğrenimini ve lise eğitimini Nevzat Ayar Lisesinde tamamlamıştır. Bir sürü yetenek yarışmasına katılıp birincilik elde etmiştir. 1999 senesinde ise askerliğini yapmak üzere orduya katılmıştır. Askerden döndüğünde kariyerine bıraktığı yerden devam etti.

2001 senesinde Hıncal Uluç’un yapımcılığını yaptığı, sunucuları Ali Kocatepe ve Nehir Erdoğan olan TRT 1’de yayınlanan Tele Pazar isimli programda canlı yayında skeçler yapmaya başladı. Ünü gittikçe artan Baki, Süper FM, Pal FM, TV8, TNT ve TRT 1 gibi bir çok kanalda görev almıştır.

İsmail Baki Tuncer taklitten çok kendi oluşturduğu karakterlere can vererek şöhret kazandı. Bu orjinal karakterlerinin en çok tanınanı Sabit Kancadır. Sabit Kanca çok kısa bir zamanda sosyal medyada fenomen haline gelmiştir. Bunun üzerine İSmail Baki 2013 senesinin martında Sabit Kanca karakterinin sinema filmini gösterime sunmuştur.

ismail baki tuncer

İsmail Baki Tuncer Yaşı ve Survivor İsmail Baki Tuncer Kimdir Konusunda Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.