Sözünde Durmak İle İlgili Hikayeler

Sözünde Durmak İle İlgili Hikaye

İki arkadaş olan Zeynep ve Ömer ders çalışmak için sözleşirler. Zeynep, hafta sonu Ömerlere ders çalışmak için geleceğini söylemiş, Ömer de kabul etmiştir.

Hafta sonu olduğunda Zeynep çok hastalanır ve ateşler içinde kavrulur. Dışarı da da lapa lapa kar yağmaktadır. Annesine, Ömerlere ders çalışmak için gitmeye söz verdiğini ve gitmesi gerektiğini belirtir. Zeynep’in annesi havanın çok soğuk olduğunu bir de hasta olduğunu gitmesinin doğru olmayacağını belirtir. Buna rağmen Zeynep annesine gitmesi gerektiğini haftaya önemli bir sınavları olduğunu ve Ömer’i çalıştırması gerektiğini söyler. Ömer’e söz verdiğini sözünü tutması gerektiğini söyleyip adeta gitmek için annesine yalvaran Zeynep, eğer verdiği sözü tutmazsa Ömer’in sınavdan zayıf alacağını düşünür ve böyle bir şey olmasını istemez.

Zeynep’in bu kadar ısrar etmesinin üzerine annesi dayanamaz. Sıkı giyinmesi şartıyla Zeynep’in Ömerlere gitmesine müsaade eder. Zeynep verdiği sözü tutar ve hasta da olsa ona ders çalıştırır. Ömer, Zeynep’in ders çalıştırmasıyla sınavdan yüksek not alır. Zeynep ise verdiği sözü tutmanın ve onun sayesinde arkadaşının yüksek not almasının gururunu yaşamıştır.

Sözünde Durmak İle İlgili Hikayeler Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

6 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.