Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mart 2018

Sol Ayağım Özeti ve Karakterleri

Aşağıda sol ayağım özeti ve karakterleri kısaca olarak ele alacağız.

Christy, yirmi üç çocuklu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Bebekliğinden itibaren bazı sağlık sorunları yaşamaya başlamıştır. Eklem yerlerdeki sorunlar hayatını olumsuz etkilemiştir. Boynu geriye düşüyor ve bilekleri kayıyor, diye ailesi onu bir yaşına geldiğinde doktora götürmüştür. Ailesi onun özürlü olduğunu öğrenmiştir. Bu durumu kabul etmek istememişlerdir.

Christy, çok zor bir hayat geçiriyordu. Kardeşleri okul okuyor, büyüyor ve evleniyordu. Bir gün küçük kardeşlerinden biri eve geldiğinde ödev yapmak için hazırlanmıştı. Ödev yaparken elinden kalemi alan Christy, sol ayağını kullanarak yazı yazmaya başlamıştı. Ailesi buna çok şaşırmıştı. Christy o günden sonra yazı yazmaya ve resim çizmeye başlamıştır. Sol ayağı onun her şeyi olmuştu. Bir arabası vardı ve onunla dışarı çıkardı. Arabası kırılmıştı. Artık hiçbir şey yapamıyordu. Kardeşleri evleniyordu o da platonik aşlar yaşayarak hayatına devam ediyordu. Bu duruma çok üzülüyordu.

Ailesi Christy’yi özürlülerin bulunduğu bir yere seyahate göndermişti. Christy, içine kapanık halini burada aşmaya çalışmıştı. Herkesin kendisi gibi olduğunu görünce kendine özgüveni gelmişti. Yıllar önce kendisine yardım eden doktorla karşılaştı. Doktor onu tedavi etmek için Londra’ya götürdü. İyi olacağının haberini aldılar. Christy çok azimliydi ve konuşmaya başladı. Fizik tedavisi hızla iyileşmesini sağlamıştı. Doktorun yardımıyla yaşadıkları yazdı ve bir konferansta herkese okudu.

Kahramanlar:

*Christy

*Mona

*Christy’nin annesi

*Christy’nin doktoru

Sol Ayağım Özeti ve Karakterleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. burcu dedi ki:

    Bende sol ayağım kitabını okumuştum geçen yıl. Çok eğlenceli ve sürükleyici bir kitaptı. Hepinize okumanızı tavsiye ederim. Hala daha kitabı hatırladığımda etkisinden çıkamıyorum.

Yorum Yaz

e okul