Sizce Kötü Alışkanlıklara Alışmada Hangi Faktörler Etkilidir? Bunun İçin Ne Tür Önlemler Alınmalıdır?

Aşağıda sizce kötü alışkanlıklara alışmada hangi faktörler etkilidir bunun için ne tür önlemler alınmalıdır kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların bazı tercihler neticesinde kötü alışkanlıklara sahip olması söz konusu olabilir. İnsanların yanlış tercihleri daha büyük yanlışlara yol açabilir. Bunun için bazı önlemler alınmalıdır. Bu önlemler kişinin doğrudan kendisi ve çevresiyle ilgili önlemlerdir. Kötü alışkanlıklara sahip olan insanların genelde arkadaş çevreleri kötü olur.

Kötü alışkanlıklara sahip kişilerle arkadaşlık yapmak, kötü alışkanlıkları edinmeye neden olabilir. Bu nedenle kötü alışkanlıklardan kurtulmak için arkadaş çevresinin değişmesi, semtin değişmesi, işin değişmesi, akrabalık ilişkilerinin kopması gibi durumlar göze alınabilir. Çünkü kötü alışkanlığa sahip olmak kişinin sağlığı ile ilgili olduğu kadar aile birlikteliği ile de ilgilidir.

1 yorum

  1. Kötü alışkanlıklara alışmada çevre faktörü çok önemlidir. Arkadaş ortamı, aile içi kavga şiddet, çevre faktörü, yaşanılan ortam, sevgisizlik ilgisizlik gibi faktörler bunda etkilidir.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.