Sizce İfade Özgürlüğü Olmadan Düşünce Özgürlüğünden Söz Edilebilir Mi Düşüncelerinizi Yazınız.

Bu yazımızda sizce ifade özgürlüğü olmadan düşünde özgürlüğünden söz edilebilir mi düşüncelerinizi yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İfade özgürlüğü, kanuni ve ahlaki olarak belli değerlerin korunması ölçüsünde bütün fikirlerin konuşulabilir bir seviyede bulunmasıdır. İfade özgürlüğü sayesinde düşünce özgürlüğü de sağlamaktadır. İfade özgürlüğü olmadan düşünce özgürlüğünden bahsedilmemektedir.

İfade özgürlüğü, ahlaki olarak değerlerin korunması kapsamında düşünce özgürlüğüne yol açar. İnsanların inandıkları fikirleri beyan etmesi en büyük hürriyettir. Bu nedenle ifade özgürlüğü insanlık için de oldukça önemlidir. İfade özgürlüğü olmadan düşünce özgürlüğünden söz etmek mümkün değildir. Çünkü ifadeler de düşüncelerden oluşmaktadır. Yani düşünen insan üreten insandır. Üretimin fikri planda da engellenmesi zulümdür. Adil değildir.

1 yorum

  1. İnsanlar düşüncelerini ifade ederken özgür olamazsa bir süre sonra özgürce düşünemez olur. Duygu ve düşüncelerine kanunlarla set verilmiş olur. Bu yüzden ifade özgürlüğü olmazsa düşünce özgürlüğü olmaz.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.