Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Aralık 2017

Sizce Bilge İnsan Kimdir Bilge İnsan, Toplumda Hangi Özellikleriyle Ön Plana Çıkar?

Bu yazımızda sizce bilge insan kimdir bilge insan, toplumda hangi özellikleriyle ön plana çıkar kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bilge, insan bildiğin alimi, bilmediğinin cahili olan insandır. Bir şey hakkında her şey, her şey hakkında bir şey bilen kişidir. Bilmediğine bilmiyorum diyebilen, bildiğinin farkında ve bildiğini en iyi şekilde bilen ve yapan kişidir. Bilge insan, yön veren, yönlendiren, lider ruhlu bir şahsiyettir.

Bilge insanlar, dürüst insanlardır. Yalandan, iftiradan uzak dururlar. İleri görüşlü olarak toplumun da yönlendirilmesinde ufuk sahibi kişilerdir. Zamanı çok iyi okuyan, çağın gerekliliklerinin farkında olan bir şahsiyettir. Acil durumlarda ve kriz anlarında olayları rahatlıkla çözebilen, mazlumun yanında ve adil olan kişiler olarak lider şahsiyetlerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yasin dedi ki:

    Bilge insan; Tecrübesi ve bilgisi itibariyle belirli bir alanda sözü dinlenen, otorite durumunda olan, yaklaşım ve çözüm önerilerine değer verilen, sevilen kişiye denir. Bilge insan, toplumda mantıklı davranışları ile ön plana çıkar.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları