Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Taban Puanları Başarı Sıralaması 2017

2017 Yılında Üniversite tercihi yapacak olan ve Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Taban Puanları ile Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 2016 YGS LYS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını sayfamıza ekledik.  Seyahat İşletmeciliği taban puanları 2016 2017 Bu puanlar 2016 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2017 YGS ve LYS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar .  2016 2017 Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması :

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği  71 71 TM-1 257,87407 397.000 332,91648
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği (M.T.O.K.) 18 18 TM-1 247,65014 449.000 303,01169
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 77 77 TM-1 246,15759 457.000 302,70404
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA) Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 103 103 TM-1 230,20347 540.000 400,27684
KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 41 39 TM-1 597.000 269,62713
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA) Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği  (İÖ) 103 75 TM-1 597.000 249,09877


Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Taban Puanları 2016 2017, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Başarı Sırası sıralaması 2016 2017, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Olan Üniversiteler, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Puanı 2016, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Puan Türü, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Hangi Üniversitelerde Var, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Kontenjanları 2016 2017 1. Öğretim 2. İkinci Öğretim

24 Yorum Yapılmış “Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Taban Puanları Başarı Sıralaması 2017

 1. Yök işin içine etmiş!!! Seyahat işletmeciliği ve/ veya Turizm rehberliği muhakkak ama muhakkak surette DİL puanıyla öğrenci almalı! Gelen öğrenci 1 tane yabancı dili çok ama çok iyi düzeyde bilerek bu bölüme girmeli!!! Mezun olmadan önce de en az 1 veya 2 tane daha yabancı dil öğrenmeden mezun olmamalı!!!!

 2. Bölüm mezunlarının işsiz kaldığı hiç bir işe yaramayan fef fakültesindeki bölümlerlen aynı işleve sahip bölüm.

 3. Ben selçuk Üniversitesi turizm fakültesinde bu bölümü okuyordum.4ay dayanabildim.hocalar desen dersi siklemiyo, sınıfın öğrencileri desen tam bir güdükler.Hayatta hiç bir hedefi olmayanların okudugu bölümdür.benden sonra öğrendim ki sınıfta bi çok kişi okulu bırakmış ya da yatay geçiş yapmış.diyeceğim oki kesinlikle ama kesinlikle gitmeyin.o bölümü okuyan herkesin kafasını sikiyim.bu kadar net söylüyorum.bölümü met edenleride kesinlikle doğru bulmuyorum.

 4. Bende turizm bölümü birinci sınıfım henüz iş bulup bulamamak konusunda bir derdim yok. Söylemek istediğim, seçeceğiniz okulun bağlı olduğu bir kurum varsa sizi oraya yönlendiriyor ve iş bulma sıkıntınız kalmıyor. Ama şöyle de bir şey var ki herkese bu imkan tanınmıyor turizmci dediğin enerjik güler yüzlü ve mutlaka işini severek yapan biri olmalıdır. Aksi taktirde turizmci olmak delilik. :)

  1. Bu sene bu bölümü düşünüyorum aslında sizde birinci sınıf öğrencisiniz ama bölümden memnun musunuz? Yani dil bildikten sonra önü açık mı? Hangi üniversite de okuyorsunuz bu arada okuduğunuz üniversitenin bağlı olduğu bir kurum var mı, lütfen bana yardımcı olur musunuz?

 5. yanlış düşünüosunuz dil bilene tabiki iş var .. işi yapmak isteyene var .. ben bu bölümü okuorum ve çalışıorum çevremdekilerde bu işi yapıor. cok ii bi bölüm kafasını çalıştırana .. ve cok ii para kazanıosunn

  1. Bazı yorumlar çok iyi bazıları çok kötü. İşsizlik, bu bölüme gelmeyin falan demişler gerçekten çok fazla kararsız kaldım. Kaç dil biliyorsunuz bu diller hangileri ve ne işi yapıyorsunuz? Son olarak hazırlık var demi bölümlerin yani yabancı dil falan? Cevaplarsanız çok mutlu olurum, şimdiden teşekkürler. :)

 6. merhaba ben ygs 5 den mugla unuversıtesını ıstıyorum fakat seyahat ve truzım ısletmecılıği sadece ygs 6 dan gosterıyor mugla unuversıtesı seyahat ve truzım ısletmeçiliği ygs 5 den alıyor mu ? bılen varsa soylerse sevınıcem tesekkurler

  1. Seyahat işletmeciligi ve turizm rehberligi bolumu ygs den almıyor güzelim . Tm-1 den alıyor yani lys de matematik edebiyat cozeceksin .

   1. sen 10 u bırak 3 tane dil bil bolumle alakan olmaz her kulvarda iş ımkanın olur . bulamıyorsan bu senın yeteneksızlıgın

 7. Tam bir işsizlik bölümü. Her yıl bin kişiye yakın mezun veriyor ama hepside işsizliğe sonsuza kadar adım atmış oluyor. Önceki yıllardan verilen mezun işsizleri saymıyorum bile bu bölümün önceki yıllardan mezun olanlarınıda toplarsak bu işsiz sayısı 100 bine dayanıyor.

  Bu işsiz sayısının erimesi gerekirken yıllardır durmadan artmaya devam ediyor. Artmayada devam edecek…

  Öğrenci kesimi bu bölüm gibi bir hataya düşmesinler.

 8. bende seyahat işletmeciliği mezunuyum sakın gelmeyin bu bölüme iş bulamzsınız ünüverste biter sınavlarınız bitmez azıcık aklınız varsa bu bölüme gelmeyin

 9. ben rehberlik mezunuyum sakın tercih etmeyin okulu bitirdiğinizde iş bulma şansınız çok düşük. En basiti önünüze bi sürü engel çıkıyor. Okulu bitirip tekrar dil sınavından 80 almanız gerekiyor en az. Sonra Türkiye turu diye bi olay var ona katılmazsan ve sınavdan geçemezseniz kokart(çalışma izin kartı) alamıyorsunuz ne hoş değil mi

 10. ben meslek lisesi öğrencisiyim bende seyahat işletmeciliği istiyorum bu puanlar 4 yıllık puanları mı?Çalışma alanları nereler? iş bulma olanakları kolay mı? yardımcı olursanız sevinirim

 11. Ben bu sene ÇOMÜ yü kazandım ssyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği. turizm rehberliği günlük çalışma yövmiyesi şu anda 370 lira ama kendini çok geliştirmen gerekiyor 4 ay önce rehberlik yasa ile meslek haline geldi. sadece ygs ye girmek yetiyor ama seneye bu puanlar daha yüksek olacak gibi çünkü bölümde daha 2. sınıf yok herkes 1’e gidiyor hazırlıktan muaf olup 1. sınıfa direk geçipşu anda 2. sınıfta olan sadece 3 kişi var. yani ygs yetiyor biraz zorlama ile oluyor.

 12. Ben turizm rehberliği bölümü istiyorum ama dil bilgim yok yani ingilizce ileri düzeyde değil ygs 5 den aldığı içinde çanakkaleyi tercih etmek istiyorum ama yeni sisteme göre benim sadece ygs ye mi girmem gerekiyor yoksa lys de girmek zorunda mıyım? soruma cevap gönderebilirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Top