7:10 pm - Pazartesi Mart 27, 2017

Sevgi Olmasaydı Ne Olurdu

Cumartesi, 5 Mart 2016, 1:48 | Güncel, Öğrenciye Bilgiler | 1 Yorum

Dünyada insanların sahip olduğu en önemli değerlerden biri sevgidir. Sevginin olmadığı bir yer diğer tüm güzel duygulardan yoksun kalır. Güzel duygular ya da güzel davranışlar ancak sevgi varsa gerçekleşir. İnsanlar için bu kadar önemli bir değer olan sevgi olmasaydı dünya yaşanacak bir yer olur muydu? Sevginin olmadığı bir ortamda insanlar nasıl sıkıntılı durumlar ile karşı karşıya kalır? Bu ve bunun gibi bir takım soruların cevabına ulaşmak ya da sevgi ile ilgili daha fazla paylaşımı edinmek istiyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz bu Sevgi Olmasaydı Ne Olurdu adlı yazımızı okumanızı öneririz.

Sevginin olduğu bir yerde birçok güzel duygu bulunur. İnsanlar hayatları boyunca sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyarlar. Sevgi, bir toplumun mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlar. Üstelik sevgi, paylaştıkça çoğalır. Bu sayede sevginin varlığı göz ardı bile edilemez. Her insanın sevgisini göstermesi, hem kendisine hem de çevresindekilere olumlu katkılar sağlar.

Nasıl ki sevgi, sahip olunan her şeyi güzelleştirecek nitelikte bir değer ise, sevgisizlik de sahip olunan her şeyi çirkin kılabilecek nitelikte bir durumdur. Bir insanın hem kendisini hem çevresindeki kişileri hem de sahip olduğu diğer şeyleri sevmesi gerekmektedir. Bu sayede, birçok insan mutlu ve huzurlu bir hayat sürdürebilir. İslam dini de her insanın sevgi içerisinde yaşamasının önemini vurgulamaktadır. Unutmayalım, her insan sevdikçe güzelleşir.

Sevgi Olmasaydı Ne Olurdu Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Sevgi Olmasaydı Ne Olurdu"

  1. irem dedi ki:

    Çok güzel sevgisiz yaşanmaz zaten.

Yorum Yazın