Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2019

Sel Ağaç Köy Sorun Tepe İle İlgili Öykü

Sel ağaç köy sorun tepe ile ilgili öykü örneğimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Köyün birinde tam tepede bir köy varmış. Bu köyde sekiz tane ev varmış. Bu evlerdeki insanlar geçimlerini kendi kendilerine yani kendi hallerinde sağlıyorlarmış.

Bu köydeki evler, tepenin yamaç kısmında yer alıyormuş bu nedenle insanlar çok sorun yaşıyorlarmış. Bir gün köyde şiddetli fırtına ve yağmur başlamış. Yağmur o kadar çok yağmış ki evlerin tepenin yamacında olması bile fayda etmemiş ve köy sel felaketine yakalanmış. Bu nedenle köyde yaşayan insanlar çok mağdur olmuşlar ve tarım yaptıkları araziler su altında kalmış. Çünkü her ne kadar tarım yapsalar da bu insanlar köylerinde ağaçlandırma yapmıyorlarmış bu nedenle de sel felaketinin önüne geçememişler.

Köylüler sel sorunu ile karşılaştıktan sonra büyük mal kayıplarıyla bu sorunun altından kalmışlar ancak bu sel felaketinden sonra insanlar köylerine bol bol ağaçlar dikmişler yani ağaçlandırmalar yapmışlar ve bir daha sel felaketini yaşamamışlar.

Kısacası eğer sel felaketine yakalanmak istemiyorsak biz bulunduğumuz bölgeyi ağaçlandırmak için bu köydeki insanlar kadar geç kalmamalıyız çünkü unutmamalıyız ki ağaçlar sel felaketini önlediği gibi can ve mal kayıplarını da önlemektedir.

Sel Ağaç Köy Sorun Tepe İle İlgili Öykü Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Zehra dedi ki:

  Çok güzel

 2. Ahmet dedi ki:

  Çok güzelmiş

 3. Hayrinaz dirim dedi ki:

  Bu metnin yazarı kim

  1. Ahmet dedi ki:

   Bu metnin yazarı hasan latif sarı yüce

 4. lol dedi ki:

  ilk başta çok hata var düzenlenmeli mesala şunun gibi köyün birinde tam tepede bir köy varmış ben yazarken düzelttim ama güzeldi kim yaptıysa tşk emeklerine sağlık bu arada claf of clans oynayan varsa anka klanına bekleriz klanımız 40 kişiliktir

 5. can dedi ki:

  bence güzeldi

 6. ecem dedi ki:

  Hikaye mütiş benim kitabımda fazla yer olmadığından ben yarısını yazdımmm ama hikaye mürişsssss

 7. james dedi ki:

  başlık ?

Yorum Yaz