Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2017

SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları Sıra Takibi 2013

SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları Sıra Takibi 2013

16 Ağustos 2014 TEOG Yedek Yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı e okul 2014 TEOG yedek sıra takibi ve SBS yedek kontenjan sonuçları açıklanacak.

MEB, 2013 OGES (SBS yerleştirme-SBS tercih sonuçları) bilgilerine göre okul kontenjan ve öğrenci asil/yedek kayıt durumu bilgileri eokul.meb.gov.tr adresinden açıklandı.

2013-SBS sonuçlarına göre sınavla öğrenci alan okullara kayıtlar için bugün son gün. Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde yerleştirme sonuçları 6 Ağustos 2013’te açıklanmıştı.Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre gerçekleştirilen Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde yerleştirme işlemleri için verilen kayıt süresi bugün doluyor.

Önemli Bilgi: Aşağıdaki Linki İnternet Explorer’dan Açınız. Yoksa Hata Verebiliyor.

2014 TEOG Yedek Yerleştirme Sonuçları ve Kontenjanlar İçin Tıklayın

osymsinavani3

Tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin okul kaydını yaptırmaları için 12 Ağustos’ta başlayan süre,bugün saat 17.00’de sona erecek. Bu zaman içinde kayıt yaptırmayan öğrenciler bu haklarını kaybedecek.Kayıt dönemi sona erdikten sonra, bugün saat 19.00’dan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek.Herhangi bir şekilde kayıt hakkı bulunan fakat kayıt yaptırmayan öğrenciler bu haklarını kaybederek sadece sınavsız öğrenci alan kurumlara başvurabilecek.

Yedek listede yer alan sıradaki öğrencilere yedek kayıt döneminde kayıt hakkı verilmesi 26 Ağustos 2013 saat 17.00’ye kadar devam edecek. Bu tarihler arasında yedek kayıt hakkı kazanan öğrenciler, her gün saat 19.00’da ilan edilecek.

SBS Yedek Sıra Takibi ve Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

Bu işlemin sona ermesinden itibaren kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 29 Ağustos 2013 saat 17.00’ye kadar devam edecek. Yedek listeden herhangi bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler,belirlenen süre içerisinde kayıt yaptırmadıkları taktirde bu haklarını kaybedecek. Daha önce bir okula kayıt yaptırdığı halde, yedek okullardan birine kaydını gerçekleştiren öğrencilerin ise daha önce yaptırmış oldukları kayıt, sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek.
Kayıt yaptırmayanlar sadece sınavsız öğrenci alan kurumlara başvurabilecek.

Verilen süre içerisinde kayıt yaptırmayan ya da yaptırdığı halde sildiren öğrenciler, çok programlı liselerin (ÇPL) bünyesindeki genel liselere, imam hatip liselerine ve meslek liselerine kayıt yaptırabilecek.Bir öğrenci birden fazla okula kayıt yaptıramayacak.Bu okullara kayıtlar e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda yapılacak.Kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler bölge sıralaması olmaksızın 10 okul tercih edebilecek. Sınavsız öğrenci alan okulların kayıtları 29 Ağustos 2013 tarihine kadar sürecek.

e okul 2014 TEOG’de tercih-yerleştirme sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretime yerleştirme sistemine göre, e okul sbs yerleştirme sonuçlarını sitesinden duyurdu.

SBS Yedek yerleştirme Sonuçları ve 2014 TEOG Yedek Sıra Takip İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. gözde dedi ki:

  Arkadaşlar benim puanım 316 ve virgülden sonrası da var ama düvenciler 331 puan istiyo sizce girebilirmiyim ?

 2. Duygu dedi ki:

  Arkadaşlar yardım eder misiniz hatay fen lisesine gidiyorum tosçelik fen lisesinde 70. yedeğim kontenjan açıldığında girme şansım var mı sizce ve nakil işleminde neye bakıyorlar lütfen acil biri bana bilgi verebilirmi

 3. efkan dedi ki:

  Sn.Veliler dikkat!
  SBS ek yerleştirmede sıradaki okula yerleşme yaptıramayanlar, okullardadaki boş kontenjanlar dolmadan kayıt hakkı kapanmıştır.sebebini lütfen araştırın…

 4. adam dedi ki:

  ismim kayırlı değil ama istediğim liseden daha yüksek puan almışım ve lisede yer var ne yapmalıyım

 5. ibrahim saltekin dedi ki:

  Öğrenci Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Ek Tercih Başvuru yerleştirme listelerinde bulunamadı! diyor ismi mi ekleyemez miyim ?
  puanım istediğim okuldan yüksek bile

 6. fatime sema önal dedi ki:

  turizim otelcilik okuluna asil olarak girdi çocuğum ve mülakatte elendi sonra yedeklere 33 cü sıraya koydular bu nasıl birşey asil olarak girdiği okulda kaybetme olasılıgı varma hiç bir sağlık sorunu falan çıkmadı cevap istiyorum bu soruya lütfen.

 7. ŞENER ALGÜL dedi ki:

  2013 SBS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? KAYITLAR NASIL OLACAK? SAYGI VE SELAMLARIMLA…

 8. Yılmaz dedi ki:

  lütfen yardım.. 2013 Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Ek Tercih Başvuru Giriş Bilgilerini giriyorum ama sayfa açılmıyor.09/09 gününden beri gece 05.00 da girdim yine açılmıyor.

 9. umut dedi ki:

  arkadaşlar ögrenci oges kayıt listesinde bulunamadı diyor allahını seven yardımcı olsun

 10. ömer dedi ki:

  Öğrenci OGES yerleştirme listelerinde bulunamadı! arksdslr bylle yazıo ndni nedir bi yer kazanamadımmı yani

 11. ali dedi ki:

  Ben sbs ye girmedim. sınavsız öğrenci alan kurumlar için geçen hafta birkaç meslek lisesini tercih ettim. Benim sonuçlar ne zaman açıklanır ?

 12. nato dedi ki:

  ya açılmıyor sonuçlar

 13. esra güngören dedi ki:

  yedek sonuçlarımı öğrenmek için bilgilerimi giriyorum ama çıkmıyor yardımcı olur musunuz*

 14. ahmet dedi ki:

  Öğrenci OGES yerleştirme listelerinde bulunamadı! neyapa bilirim çıkmıyo da. :(

 15. gizem dedi ki:

  ya arkadaşlar 2. tercihler ne zaman açıklancak ???

 16. Gökhan dedi ki:

  arkadaslar ben sbs den 367 aldım ama ilk tercihi kaçırdım malesef yedek yerleştirmeye kaldım sonuçlara bakıyorum hata veriyor neden sizce? :(

 17. sinan dedi ki:

  asil kazandım ama kayıta geç kaldım ne yapabilirim

 18. ascas dedi ki:

  Öğrenci OGES yerleştirme listelerinde bulunamadı! diye ben ne yapacam

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları anneler günü mesajları