SBS Boş Kontenjanlara Başvuru Ek Tercih Yap 2013 e Okul

SBS boş kalan kontenjanlara başvuru işlemleri 16 Eylül 2013 tarihine kadar yapılabilecek. e Okul SBS boş kontenjanlara başvuru tercihleri başladı. SBS’de boş kontenjanlar nasıl dolacak diye sorarken MEB SBS ek tercihler için düğmeye bastı. İşte SBS ek yerleştirme tercihleri ve başvurusu :

Milli Eğitim Bakanlığı’na sınavla öğrenci alan okullarda kayıt döneminin sona ermesinin ardından herhangi bir okula yerleşemeyen adaylar ek kontenjan zamanını beklemeye başladı.

sbs

Boş kontenjanlar için  başvurular 9 Eylül Pazartesi saat 10.00 itibariyle başladı. Boş kalan kontenjanlar için yerleşemeyen öğrencilere bir şans daha verildi. 2013 eğitim-öğretim yılında SBS’ye giren ve bu sınavdan 201 puan ve üstü alan öğrenciler ek kontenjan başvurusunda bulunabilecek.

İlk tercih döneminde okul tercihinde bulunmayan, yaptığı tercihlerden birine yerleşemeyen, istediği bir  tercihine yerleştiği halde mülakatı geçemeyen, asıl/ yedek kayıt zamanında herhangi bir tercihine kayıt hakkı kazanarak kaydını yaptıran tüm öğrenciler, ek kontenjan için en fazla 5 tercihte bulunabilecek. Öğrencilerin başvuru yapabilecekler boş kontenjanlar, https://e-okul.meb.gov.tr adresinde ilan edilecek. Başvurular 16 Eylül’de sona erecek. Bu tarihten sonra yerleştirmeler puan üstünlüğü ve tercih başvuruları göz önünde bulundurularak yapılacak.. Yeni tercih ettiği okula kayıt hakkı kazanan adayların, ek kontenjandan kayıt yenilediklerinde önceki okullarındaki kayıtları otomatik olarak geçersiz olacak. Ek kontenjan ile başka bir okula kayıt hakkı kazanan ancak kaydolmayan ya da yeni tercih ettiği okulu kazanamayan adayların daha önce kayıt yaptırdıkları okullardaki hakları korunacak.

2013 ORTAÖĞRETİME YERLEŞTİRME SİSTEMİ EK TERCİH BAŞVURUSU BOŞ KONTENJAN VE TERCİH LİSTELERİ için tıklayınız…

2013 ORTAÖĞRETİME YERLEŞTİRME SİSTEMİ EK TERCİH BAŞVURUSU giriş işlemleri için tıklayınız…

Yetkililer okullar tercih edilirken bir okulda kontenjan görünmese de o okuldaki öğrencilerin de başka okulları tercih edebileciğini göz önünde bulundurmaları gerektiği konusunda veli ve öğrencileri uyardı.

SBS Ek Tercihler ve Boş Kontenjanlarla İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

30 Yorum Yapılmış “SBS Boş Kontenjanlara Başvuru Ek Tercih Yap 2013 e Okul

 1. Mesela bir kişilik kontenjan gözüküyordu doldu ordanda bir kaç kişi ayrıldı kontenjanlar gider gitmez gözükür mü yoksa ay içinde herhangi bir gün açılır mı ?

 2. Merhabalar, 9.sınıf boş kontenjan için bu gün itibari ile istediğimiz okulun taban puanı 432,764 boş kontenjan 4 görünüyor. çocuğumuzun puanı 430,765 bu durumda müracaat yapabilirmiyiz. öğrenci nakilleri her zaman yapılabiliyor mu? yıl sonunu mu bekleyeceğiz. Selamlar.

 3. kızım şu an kız meslek lisesine mecburen kayut yaptırdım tercih ettiği yerler gelmediği için şu an ek kontenjanlardan düz anadolu lisesine kayıt yaptırmak istiyorum bunu nasıl yapcam yardımcı olurmusunuz.okul buldum boşluk olan

 4. Slm. MEB birsürü tercih imkanı sundu. Anlamak için dahi olmak gerek. Sayın meb bakanı:bu kadar zeki idiniz madem 13_14 yaşındaki çocukların 120 dak.da yaptığı soruları 1ayda niçin yanlış degerlendirdiniz.neticede sorumlulara ne yaptırım uygulandı. Arzederim.

 5. Benim yazdigim lise kazandigim puanimdan 11puan yuksek sizce girebilirmiyim lutfen cevap yazin (kontenjan : 6)

 6. Arkadaslar benim sbs puanim 20 oyp puan 287 felan
  303 puanla anadolu lisesi var kontenjanı 16 bizim burda girebilirmiyim birde
  294 puanla bi anadolu imamhatip lisesi var oraya girebilrmiyim bide bu tercihleerden birisi cıkmazsa biz napicaz

  1. Cevap verin sorulara :(( orda 320 yazıyo 20 cıkmis sadece birde diploma puanlarina bakıyolarmı bnm diploma puanim 80

 7. arkadaşlar benim puanım 315. 2013 sbs puanı 392 olan bir Anadolu lisesine girebilir miyim? (boş kontenjanı 20)

 8. S.a Arkadaşlar Ben şimdi anadolu lisesine yazıldım ama sağlık meslekte boş kontenjanlar açılınca oraya yazıldım. Şimdi ne olacak eğer sağlık meslek tutarsa ne yapacam ?

 9. Arkadaşlar ben ibrahim müteferrikada okumak istiyorum puanı 301 ben 310 yaptım tercih yaptım 10 boş yer var tutarmı?

 10. arkadaşlar benim puanım 421 ek yerleştimede taban puanı 447 olan bir liseyi yazdım o lisede 10 kontenjan boşluğu varmış sizce yerleşirmiyim cevaplarmısınız?

 11. ek retcih başvurusunu internet üzerinden yaptım fakat listeyi onaylamama rağmen sistemde onay bekliyor diye görünüyor.Bu durumda Yapmış olduğum tercih listesi geçersizmidir.

 12. tercih sonuçları pazartesi günü belli olacak ama kayıt olduğumuz okula pazartesi günü gidicek miyiz ?gitmicek miyiz? lütfen yardımcı olur musunuz ?

 13. biz hangi okulu kazandığımızı nerden bilcez yani pazartesi okula mı gidip öğrencez puanım 321 321 lik bi anadolu lisesie girebilirmiyim boş kontenjanı 20 ?

 14. Arkadaşlar ben liseye kaydolmuştum ancak ek yerleştirmeden başka bir liseyi seçtim şimdi yeni şeçtiğim liseyi kazanırsam ancak kayıt yaptırmazsam eski liseme devam edebilecekmiyim ??????

 15. arkadaşlar benim puanım 315,851. 2013 sbs puanı 316,516 olan bir Anadolu lisesine girebilirmiyim?(boş kontenjanı=5)

 16. şimdi ek tercihler pazartesi açıklanacak biz pazartesi açıklanan okula gidecek miyiz napacağız lütfen cevaplayın :/

Bir Cevap Yazın

Top