Satürn’ün En Büyük Uydusunun Adı Nedir?

Aşağıda Satürn’ün en büyük uydusunun adı nedir kısaca olarak ele alacağız.

Evren galaksilerden meydana gelmektedir. Galaksiler içinde yıldızlar bulunmaktadır. Yıldızlar etrafında da gezegenler yer almaktadır. Gezegenler yıldızlar etrafında kütle çekim kuvveti etkisiyle belli bir yörüngede dönmektedir. Gezegenler etrafında da uydular hareket etmektedir. Gezegenler küçük ve gezegenlerin kütle çekimine göre hareket eden uydular irili ufaklı olabilirler.

Birçok sebeple gezegenlerin çekim kuvveti alanına girerek belli bir yörüngeye oturmuş da olabilirler. Satürn Güneş Sistemi gezegenlerindendir. Gözlemleyebildiğimiz bir gezegendir. 60 tane uydusu bulunmaktadır. Satürn’ün en büyük uydusu Titan’dır. Uydular gezegenlerin etrafında hareket eden küçük çaplı gök cisimleridir. Gezegenin çapına göre hareketlerine devam edebilir ya da tahribata uğrayabilirler.

3 yorum

  1. Geçen gün coğrafya dersinde öğretmenimiz Satürnun en büyük uydusunun ne olduğunu sordu hiç bir fikrimiz yoktu. Ama öğretmenimiz Satürnün pek çok uydusu olduğunu en büyüğünün ise titan olduğunu söyledi. Gerçektende dediği gibiymiş.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.