Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Nisan 2018

Sağlık Kurulu Raporlarının Geçerlilik Süresi

Sağlık Kurulu Raporları Ne Kadar Geçerli Olur, Sağlık Kurulu Raporlarının Geçerlilik Süresi

Kişiye sağlık problemleri nedeni ile yetkili hastaneler tarafından verilen rapora sağlık kurulu raporu adı verilmektedir. Bu rapor Sağlık Bakanlığı tarafından “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” doğrultusunda hazırlanmaktadır. Sağlık kurulu raporu engelli vatandaşların sağlık problemlerinin içeriğini ve seviyesini belirtirken, engelli vatandaşların hakları ve çalışamayacağı alanlar da bu rapor ile belirlenmektedir.

SAĞLIK RAPORU NE KADAR GEÇERLİDİR?

Sağlık kurulu raporları geçici veya sürekli olabilir. Bu rapor eğer geçici ise verilen belgede raporun geçerlilik süresi yer alacaktır. Eğer özür sürekli ise bu da raporda yazmaktadır. Ancak özür durumunun değişmesi veya özür oranının farklılaşması halinde kişinin isteği ile rapor yeniden düzenlenir.

Kişinin özrü geçici ise bu süre rapora yazılır. Eğer özür kontrol gerektiriyorsa hastaya verilecek olan bir tarihte tekrardan kontrol yapılarak- eski rapor da kurula sunulmalıdır- karar verilir ve gerekirse yeni bir rapor düzenlenir.

Sağlık kurulu raporu almış olan bir kişi verilen raporun süresi dolmadan yeni bir rapor talep edemez. Bu durumun önlenmesi amacıyla kişiden daha önce bu raporu almamış olmamasını ispatlayan belge istenir.

Bu durumda görüldüğü gibi sağlık kurulu raporu süreli veya süresiz verilebilir. Kişi eğer süreli rapor aldıysa bu süre dolmadan kendisine yeni bir rapor verilemez.

Sağlık Kurulu Raporları Nasıl Verilir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. SİVASLI dedi ki:

    KOLAY GELSİN BEN JANDARMA UZMANLIK İÇİN BAŞVURDUM BANA RENK KÖRLÜĞÜN VARDEDİLER SONRA İTİRAZ ETTİM İKİNCİ BİR İLE GİTTİM ONDADA GÖRDÜĞÜM HALDE RAPORU BOZMAK İSTEMEDİ DOKTOR VELHASIL ŞİMDİDE PİLOTLUK İÇİN ALDIM RAPORU İSHİHARA OKUDUUM KISACASI SAĞLAM RAPORU VERDİLER ŞİMDİ BU ASKERİ İÇİN ALDIĞIM RAPOR KAÇ YIL GEÇERLİ DAHA SONRADAN KARŞIMA CIKARMI VEYA SON ALDIĞIM İŞE GİRİŞ RAPORUMU GEÇERLİ OLUYOR ORAPOR BOZULMUŞMU OLUYOR BU KONUDA BANA BİLGİ VERE BİLİRMİSİNİZ VEYA BİLGİ ALACAĞIM BİRYER SÖYLERMİSNİZ

Yorum Yaz

e okul