Sabırla İlgili Kompozisyon

Sabırla ilgili konular hakkında bilgi kısaca, sabırla ilgili kompozisyon.

İnsanın çeşitli sıkıntılar ve zorluklara karşı direnebilme gücüne sabır denir.

Sabır aslında bir kişilik özelliğidir. Sonradan elde edilebilse de genelde doğuştan gelir. Kimimiz daha çok sabırlıyızdır kimimiz daha az. Bazılarımız olaylar karşısında hemen sinirlenebilir, pes edebilir. Bazıları da şaşkınlık yaratacak derecede sükunetli davranır. Örnek vermek gerekirse yaramaz bir çocuk düşünelim. Bir anne vardır ki çocuğuna hemen bağırır, döver, azarlar. Bir anne de vardır ki sesini bile çıkarmadan arkasını toplar.

Sabretmek çoğu zaman insanı kazançlı çıkarır. Sabreden derviş muradına ermiş sözü buradan gelir. Sabrederek ilerlenirse bir amaca ulaşma yolundaki tüm engeller bir bir kaldırılabilir. Sabredilmezse ilk engelde tüm gücümüzü harcarız ve sonuca ulaşamayız. Sabır son raddeye kadar kullanılması gereken bir olgudur.

        Sabırla İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

21 Yorum Yapılmış “Sabırla İlgili Kompozisyon

  1. çok güzel bir site herkesin bu siteden yararlanmasını tavsiye ederim hele hele bu sabbır ile ilgili olan kompozisyon yazısı sayesinde din kültürü dersinden iyi alacağım inşallah.

    1. bencede ya herkez sabretmeli ve muradına ermeli eher bi şeyi çok istiyosa içinde 10 sayınca sabrediliyor gerçekten ben denedim ve gerçekten işe yarıyor deneyin bence

Bir Cevap Yazın

Top