Sabır Acıdır, Meyvesi Tatlıdır Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Sabır Acıdır, Meyvesi Tatlıdır Sözünün Anlamı, Sabır Acıdır, Meyvesi Tatlıdır Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Bir zorluk karşısında dayanma gücü göstererek zor zamanların geçmesini beklemeye sabır adı verilir. Sabreden kişi güçlükler karşısında şikayet etmeden bu güçlüklere karşı mücadele eder. Bu zamanlar oldukça zor geçse de sonunda rahata kavuşmak adına günlerin ardında aydınlığın olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Sabırlı olmak insan için çok büyük bir erdemdir. Sabır sahibi insanlar eninde sonunda istedikleri şeye kavuşarak sabrettikleri zor zamanların karşılığını mutlaka alırlar. Bu sebeple bazı acılara isyan etmeden sabretmeyi bilmek gerekmektedir. Sabredilen bir zorluğun sonunda elde edilen mutluluk mutlulukların en güzelidir. Bu duyguyu yaşamak için sabır sahibi olamaya özen göstermek gerekmektedir. Çünkü sabır her ne kadar acı olsa da sonunda elde edilen başarı çok tatlıdır.

Sabır Acıdır, Meyvesi Tatlıdır Ne Demektir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

38 yorum

  1. Beklenen iyi kötü ne var ise devran dönüp gün geldiğinde her şey doğruyu,güzel yolu bulur.Sabır dediğimiz bize çok uzun zaman gibi gelsede sadece kısa bir çizgiden ibarettir.Önemli olan kısa çizgiyi geçmeK değil kısa çizgide boğulmamaktır. Sabır dediğimiz kavram bize acı bir zamandan ibaret olsada dalından koparılan meyvesi yemeye bile kıyamadığımız bir tat haline dönüşecektir.Ne demişler “Sabır acı meyvesi tatlıdır”…Gönlünüzü sevgiden, iradenizi sabırdan ayrılmaması dileği ile…

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.