11:07 pm - Çarşamba Mart 22, 2017

Saatin İnsan Hayatındaki Önemi

Cuma, 16 Eylül 2016, 21:56 | Güncel | 1 Yorum

Saatin İnsan Hayatındaki Önemi Kısaca

İnsanlar yaşamlarını belirli toplum kurallarına göre düzenli olarak sürdürmektedir. Bu toplum kurallarına uyum sağlayabilmek için bir takım şeyler lazımdır. Zaman ise insanın hayatını bu şekilde düzenli sürdürebilmesi için önemli bir araştır ve zamanı öğrenebilmek için kullanılan şeyler ise saatlerdir. Saatler insanın yaşamında büyük bir yere sahiptir. Geçmişte saat oluşumu çok kolaydı. Güneşin doğuşuna ve batışına, gece gökte yıldızların belirmesine göre vakit tahmin edilirdi.

Ancak günümüzde işler daha karmaşık. Eğer saat icadı bulunmasaydı, vaktin kaç olduğunu tahmin edemez ve sabahları okulumuza ya da iş yerimize geç giderdik, bu konuda sıkıntılar yaşardık. Bu da hayatımızın düzenini engeller ve karmaşaya sebep olurdu.

İşte bu sebeplerden saat ve zaman oluşumları yaşamımızın vazgeçilmez unsurlarındandır. Bu unsurlar bizler için çok büyük bir öneme sahiptir. Yaşamımızı düzenlememizi sağlayarak bizi doğru yola sokar. Kol saatimizin bir günlük bozulduğunu, çalışmadığını düşünelim. Tüm gün huzursuz olur yemek ve işe giriş çıkış vakitlerimizi kestiremezdik.

Bunlara ek olarak akşam olunca eve kaçta döndüğümüzü bilememek veya evi kaçta terk ettiğimizi kestirememek bizleri sıkıntıya sokar. Bu sebeple günümüzde bu sıkıntıları yaşamıyor ve yaşamımızı düzen içinde yürütüyoruz, çünkü saatlerimiz ile vaktin kaç olduğunu bilip işlerimizi ona göre ayarlıyoruz.

saatler ne zaman geri alınacak

Saatin İnsan Hayatındaki Etkileri Önemi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Saatin İnsan Hayatındaki Önemi"

  1. ali dedi ki:

    öğretmen beğendi zaten saatleri seviyorum.

Yorum Yazın