Restorasyon-Konservasyon Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Restorasyon-Konservasyon bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Restorasyon-Konservasyon Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Restorasyon-Konservasyon Bölümü Tanıtımı:

Her türlü tarihi binanın restorasyonu, onarını ve korunması ile ilgili restoratör mimara yardımcı ara meslek elemanı yetiştirir. Serbest piyasadaki restorasyon uygulamalarında çalışabilecekleri gibi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Müzeler, Milli Saraylar, Milli Parklar, Karayolları Genel Müdürlüğü, Belediyeler vb.. kamu kuruluşlarında görev alabilirler.

Restorasyon-Konservasyon Nedir, Restorasyon-Konservasyon Ne İş Yapar, Restorasyon-Konservasyon Maaşları, Restorasyon-Konservasyon İş İmkanları, Restorasyon-Konservasyon İş Çalışma Alanları, Restorasyon-Konservasyon Mesleği Hakkında Bilgiler, Restorasyon-Konservasyon Bölümünün Geleceği, Restorasyon-Konservasyon Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Restorasyon-Konservasyon Bölümü Tercih Edilir mi, Restorasyon-Konservasyon Tanıtımı, Restorasyon-Konservasyon Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Restorasyon-Konservasyon Mezunları Ne İş Yaparlar , Restorasyon-Konservasyon Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Restorasyon-Konservasyon İş Bulma Durumu

> Restorasyon-Konservasyon Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

1 yorum

  1. burada mimarlara ara eleman yetiştirir ibaresinde bir hata var. 2 yıllık restorasyon yüksekokulları ara eleman yetiştirir. 4 yıllık Taşınabilir Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım bölümü bir anabilimdalı olarak mezun verir. bu mezunlar restorasyon bilimi konusunda teorik ve uygulamalı dersler ile orjinal objelerle eğitim görürler. belirtmek isteriz.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.