Renkler Olmasaydı Ne olurdu

Renkler olmasaydı hayatımızda neler değişirdi, renkler olmasaydı hayatımızda neler olurdu konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Yeryüzünde milyonlarca renk bulunmaktadır ve yeryüzünde bulunan tüm nesnelerin kendine özgü bir rengi ve tonu bulunmaktadır. Böylece yeryüzündeki her nesne çevresinden ayırt edilebilmektedir. Renksiz bir dünya düşünmek ne kadar zor ise aslında renksiz bir dünyada yaşamak da o kadar zor olacaktır. Çünkü renklerin olmadığı bir dünyada hiç bir nesne ya da canlı birbirinden ayırt edilemezdi ve yaşam oldukça zor olurdu.

Şuan çevremize baktığımızda her nesnenin, her canlının ya da canlılar arasına giren bitkilerin bir rengi vardır ve böylece doğada müthiş bir uyum ve ahenk söz konusudur. Doğada her nesne kendi rengini yansıtmaktadır. Mesela, yapraklar yeşili yansıtırken toprak kahverengini yansıtmaktadır. Nesneler hangi renk taneciklerine sahiplerse doğaya o rengi yansıtırlar ve bizler o renk taneciklerinin yansıttığı rengi görürüz.

Hayvanlar aleminde de renkler oldukça ahenklidir. Hayvanlar, bulundukları ortama göre renklendirilmiştir. Hatta hayvanlar öyle renklere bürünmüşlerdir ki yaşadıkları ortamdaki renklerle adeta bütünleşmişlerdir. Bu durum hayvanların aralarındaki mücadeleye farklı bir boyut kazandırmaktadır.

Renkler Olmasaydı Ne olurdu Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.