Radyoterapi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Radyoterapi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Radyoterapi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Radyoterapi Bölümü Tanıtımı:

Radyoterapi programının amacı, kanser hastalıklarının tedavisinde onkoloji uzmanı doktorun yardımcısı olarak çalışacak elemanları yetiştirmektir. Radyoterapi teknikeri, resmi ve özel hastanelerin onkoloji klinikleri ve özel teşhis merkezlerinde görev alabilirler.

Programın Amacı: Radyoterapi programının amacı, kanser hastalarının tedavisinde onkoloji uzmanı hekimin yardımcısı olarak çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Radyoterapi programında anatomi, fizyoloji ve biyokimya gibi temel bilimlerle ilgili derslerden başka, bilgisayarlı cihazları kullanabilme becerisini geliştirici teorik ve uygulamalı dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: Radyoterapi programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, dikkatli ve sorumluluk duyguları güçlü, kapalı ortamlarda çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Radyoterapi programını bitirenlere “Radyasyon Onkolojisi Teknikeri” ünvanı verilmektedir. Radyasyon onkolojisi teknikeri, kanser hastalığının teşhisi aşamasında bilgisayarlı tomografi çeker, hastanelerin onkoloji (kanser) servislerinde hastalara ışın tedavisinin planlamasında, uygulanmasında ve bilimsel araştırmaların yürütülmesinde hekime yardımcı olur.

Çalışma Alanları: Radyoterapi teknikerleri resmi ve özel hastanelerin onkoloji kliniklerinde, özel teşhis merkezlerinde görev alabilirler.

Radyoterapi Nedir, Radyoterapi Ne İş Yapar, Radyoterapi Maaşları, Radyoterapi İş İmkanları, Radyoterapi İş Çalışma Alanları, Radyoterapi Mesleği Hakkında Bilgiler, Radyoterapi Bölümünün Geleceği, Radyoterapi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Radyoterapi Bölümü Tercih Edilir mi, Radyoterapi Tanıtımı, Radyoterapi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Radyoterapi Mezunları Ne İş Yaparlar , Radyoterapi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Radyoterapi İş Bulma Durumu

> Radyoterapi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

72 yorum

 1. Nereye bakarsam bakayim her meslek hakkinda hukuk tip ve bazi muhendislikler haric cok kotu sakın gelmeyin yaziyor. Gunumuzde calisan gencler yeni mezunlar nasil is buldu arkadas! Bu insanlar atanamayanlardan veya is bulamayanlardan farkli nasil yol izledide is buldu? Azim azim! Sayenizde eleye eleye meslek kalmadi!

 2. Ya ne kadar saçmasınız hiç birinizi anlamıyorum daha okuyorsunuz iş yok diyorsunuz önce bir mezun ol ya hangi bölüme baksam iş imkanı yok iş imkanı yok imkanları insanlar kendi Azmiyle yaratabilirler sizin gibi negatif yorumlar yüzünden hala bölüm seçebilmiş değilim lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin okuyan insan iş imkanı yok diyemez önce bir bitir sonra söyle var mı yok mu!

  • Bende Trakya Üniversitesi radyoterapi okuyorum ve yazan kişilere hak veriyorum . DGS düşünüyorsan buyur gel ama öteki türlü devlette alım yok denecek kadar az . Bizim sınıf sadece 40 kişi . Türkiye de bir ton ünv de açılmaya başlıyor . Birikmiş mezun pek yok . Ama alım her türlü çok az . Bu yıl hiç olmadı . Bölümümü çok seviyorum keyif alıyorum çok rahat çok temiz . Ama gördüğünüz gibi Google radyoterapi iş imkanları yazıyoruz .

 3. Arkadaşlar radyoterapi 1. Sınıf öğrencisiyim bölümü seviyorum işi güzel dersleri zor değil onlarda güzel fakat çalışma iş bulma biraz zor atamaları yok denecek kadar az 12 bin sağlık personeli atandı sadece 10 tanesi radyoterapi teknikeri içler acısı bir durum biraz pişman gibiyim bölümümü seviyorum fakat iş konusunda zor duruma düşeceğiz

 4. Arkadaşlar radyoterapi son sınıf öğrencisiyim. Ciddi anlam da mezun olmaktan korkar durumdayım. Size tavsiyem bu bölümü yazdıysanız yada okuyorsanız kesinlikle ya dgs yi düşünün ya da okulla aynı anda gidebileceğiniz ve gönüllü çalışabileceğiniz bi hastane de işe başlayın KPSS konusuna giremiyorum bile. Ben hemşirelik düşünüyorum ciddi anlam da özel sektör ve devlet bu bölümü okuyan insanlara pek kıymet vermiyor ki bi çok insan sürünmekte akıllı olun derim bölümü okuyan ve mezun olan çok insan var fakat çalışma alanı kısıtlı ciddi anlamda bu mesleğin ekmeğini yemek çok zor . Ben dahil bir çok arkadaşım büro ve asistan yöneticiliği gibi bir meslek okusaydık diyoruz hâliyle pismanız.

  • kötü bi meslek değil ama iş imkanları kısıtlı.devlet 10 kişi atıyor sadece.özelde de her hastanede acık bulup da giremezsin.başka bi bolum düşünebilirsin radyoloji,att,anestezi gibi..

  • kötü bir bölüm değil bende rtt mezunuyum dersler zevkli staj imkanım oldu gayet güzeldi ve çalışma açısından rahat fakat iş imkanı sıkıntılı ne yazık ki her yerde onkoloji yok ve rtt alımı şuan yok denecek durumda

 5. arkadaşlar tercih yapıcam ve radyoterapi düşünüyorum. iş imkanları nasıl ve dgs den hemsireliğe geçiş varmış bununlada ilgili bilgi verirmisiniz. sizce bir yıl daha mı hazırlanmalıyım yoksa okuyuop dgs ile hemşiremi olmalıyım

  • radyoterapinin işimkanları pek iyi değil.Devlet cok az kişiyi atıyor.Özel de her önüne geleni almıyor.Eğer dgs ye girip hemşire olmayı düşünüyosan yapabilirsin.böülümü okuduktan sonra dgs ye girer yeteri puan alırsa devam eder hemşire olursun, ama eğer puanın yeterse başka bi bölüm oku. en azından mezun olunca garanti iş bulabileceğin bir bölüm

 6. Arkadaşlar ben bu bölümü okuyorum ve sağlık cevrem cok fazla ozel hastanelerde baska bolumde is olanagi bulabilir miyim? Yeni uni ye gidicek olanlar icin bu bolumu onermiyorum sonra bizim gibi radyoterapi is olanaklari diye arastirirsiniz!

 7. Herkese meraba arkadaslar ben ilahiyat okuyorum. İş imkanı iyi diye sectim ama çok zorlanıyorum. Ygs1 puanım da bir çok üniversiteye yetiyo. Benim geçiş yapma gibi bir hakkım var mı, varsa iş imkanı nasıl lütfen yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

 8. arkadaşlar ben radyoterapi 1 sınıf öğrencisiyim sakın radyoterapi’ye gelmeyin iş olanağı hiç yok devlet yılda 1 en fazla 2 kişi alıyor sakın radyoterapiyi seçmeyin sonrasında pişman olabilirsiniz bende zaten bölüm değiştiriyorum sakın radyoterapi ye geçmeyin rezil bir bölüm (ÇALIŞMA HAYATINIZDA BAŞARILAR)

 9. Slm.arkadaşlar ben Harita kadastro okuyorum ve radyotarapiye geçmeyi düşünüyorum tavsiyeniz nedir.Bölüm nasl ataması nasl yardmcı olursaniz..

 10. merhaba arkadaşlar ben nişantaşı üniv.myo. 2014 mezunuyum. okuldayken sıkıntı yok iş imkanları çok sözünü fazlasıyla duydum (duyduk) suan boştayım bazı arkadaşlarım staj gördügü hastanede çalışmaya başladı bazıları memlekette sınıfın %30 u iş buldu bir şekilde fakat garantiniz olmadan bu bölümü bitirmeyin derim suan atamalar 1*2 kişi boşta kalma lüksünüz yoksa okumayın derim emeginiz zamanınız boşa gitmesin iyi çalışmalar :(

 11. arkadaşlar kesinlıkle tavsiye etmıyrum bu bölümü cok fazla mezun var ve cok falza işssiz var ne yazık ki… cogu hastanede radyasyon onkolojisi bölümü bile yok. diğer sağlık bölümleri gibi degıl. Umarım güzel yerlere gelirsiniz. Bölüm güzel hersey güzel ama cok fazla işssiz mezun var ve piyasası düşmüş bi iş.

 12. merhaba ben sözel çıkışlıyım ve radyoterapi bölümünü zorlanmayı göze alarak okumak istiyorum ama dersleri hakkında bilenlerin yorumunu merak ediyorum acaba çok zorlanır mıyım ? teşekkürler.

 13. radyoterapi bölümünü okumak isiyorum.bitirdiğim lise önemli mi? atanma şansı nedir?her yıl atama yapılıyor mu?tek yıl çift yıl bekleniyor mu?birde maaşları ne kadar.?

  • radyoterapi nölümü kaç puanla alıyor arkadaslar bide ben mesela meslek lisesi cıkııslıyım direk sağlık meslek lisesi cıkıslılıları mı alıyolar yoksa diğer liselerden de alıyolar mı ataması nasıl dgs de hangi bölümleri yazabiliriz ayrıntılı bilgi istiyoruz

 14. Üniversiteye girerken kontejanları önce kendi bölgelerinden mi alıyo üniversiteler kendi bölgesinden alsa bile yüksek puanlı birisi tercih ettiğinde yine kendi bölgesinden mi alıyo bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.