11:11 am - Pazar Aralık 4, 2016

Radyo-TV ve Sinema Bölümü Nedir Tanıtımı

Çarşamba, 8 Temmuz 2015, 15:09 | Güncel | 33 Yorum

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Radyo-TV ve Sinema bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Radyo-TV ve Sinema Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Radyo-TV ve Sinema Bölümü Tanıtımı:

Radyo-televizyon ve sinema bölümü, özellikle kitle iletişim araçlarının başında gelen radyo-televizyon yayıncılığı ve sinema yapımcılığı için nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlar. Mezunlar radyo ya da televizyonda program yapımcısı olarak program yazım veya filme alınması ve yayınlanması gibi işleri yaparlar. Mezunlar TRT’de, özel televizyon kurumları, film şirketleri ve reklam firmalarında iş bulabilirler.

Radyo-TV ve Sinema Nedir, Radyo-TV ve Sinema Ne İş Yapar, Radyo-TV ve Sinema Maaşları, Radyo-TV ve Sinema İş İmkanları, Radyo-TV ve Sinema İş Çalışma Alanları, Radyo-TV ve Sinema Mesleği Hakkında Bilgiler, Radyo-TV ve Sinema Bölümünün Geleceği, Radyo-TV ve Sinema Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Radyo-TV ve Sinema Bölümü Tercih Edilir mi, Radyo-TV ve Sinema Tanıtımı, Radyo-TV ve Sinema Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Radyo-TV ve Sinema Mezunları Ne İş Yaparlar , Radyo-TV ve Sinema Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Radyo-TV ve Sinema İş Bulma Durumu

> Radyo-TV ve Sinema Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

33 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Radyo-TV ve Sinema Bölümü Nedir Tanıtımı"

 1. Caner diyor ki:

  Ben 2 yıl sonra insallah üniversiteye gideceğim ve simdilerde radyo televizyon sinema bölümü ilgimi çekiyor.Sizce nasil bir bölümdür? Geleceği olan bir bölümmüdür?

 2. Reda diyor ki:

  Bu bölüm için lys 4 mu gerekiyor sadece?

  • Yagmur diyor ki:

   Lys de sadece bir tanesini seçme durumun yok zaten en az iki tane seçmen mecburi bunun için, bende çok fazla bilgiye sahip değilim ancak bu bölümü düşünüyorum lys3 ve lys 4 e kayıt oldum.

 3. merve diyor ki:

  Radyo televizyon okumak için ygs den kaç almamız gerekiyor ve sadece ygs yeterli mi ?

 4. Vedat diyor ki:

  Bende okumak istiyorum nasıl bir bölüm okuyan varsa yorum yazabilir mi

 5. ozlem diyor ki:

  Universite ve burs ucretleri ne kdar

 6. Ayse coban diyor ki:

  4 uillik kac puan

 7. Sezer diyor ki:

  Görüntü yönetmeni olmak için hangi bölümü okumamız lazım ve hangi üniv. de daha iyidir ?

 8. serhat dilsiz diyor ki:

  ya bu giresun radyo televizyon ve sinema bölümü kaç yıllık

 9. sedat şen diyor ki:

  Is olanağı nasıl.

 10. emir diyor ki:

  Arkadaslar ygs yeterli oluyor mu radyo televizyon icin??

 11. Crocodile diyor ki:

  Yahu bu radyo televizyon ve sinema bölümü ygsden direkt olarak mı alım yapıyor yoksa lys de gerekli mi?

  • ibrahim 18 mart üni radyo televizyon sinema diyor ki:

   radyo tv programcılıgı:::ygs (meslek lisesi mezunları için) radyo tv sinema (sözel bölümü için )

 12. HAKAN diyor ki:

  Merhaba ben endüstri teknik meslek lisesinde bilgisayar bölümünde okuyorum ama üniversitede radyo televizyon ve sinemacılık istiyorum gidebilimiyim

  • kevser diyor ki:

   Evet gidebilirsin bende bende bilgisayar okuyorum kız teknik lisesinde gidebilirsin sorun olmuyo bende sinema ve televizyon okuyacam :-)

 13. murat diyor ki:

  arkadaşlar bu bölümün 2 yılıgını okuyorum iş imkanı varmı size zahmet yardımcı olsanız

 14. fırat diyor ki:

  güzel sanatlar fakültesi sinema tv bölümünden iletişim fakültesi radyo tv sinema bölümüne geçiş mümkün mü?

  • yavuz diyor ki:

   evet geçiliyor çünkü ikisi de ts 1 den alıyor. aynı soruyu ben de üniversiteyi arayıp sormuştum. sınavsız falan doğrudan gideceğin okulla konuşup geçiş yapabilirsin..

 15. yeşim diyor ki:

  ben 9.sınıf öğrencisiyim hangi bölümü seçeceğime karar veremedim matematik öğretmenliği istiyordum ama biyoloji ve kimyayı yapamıyorum o yüzden eşit ağırlık mesleklerine bakmaya başladım anadolu lisesindeyim radyo sinema ve televizyonculuk için lisede ayrı dersler oluyor mu ve bölümün iş imkanları nasıl şimdiden teşekkürler

 16. serkan diyor ki:

  bu bölüm kaç yılık acil cvp

 17. merve diyor ki:

  merhaba arkadaşalar ygs daha yenı açıklandı.çok yüksek bir puan alamadım 244 aldım.ama lys ye daha çok çalışıp iyi bir puan alıp radyo sinema televizyon okumak istiyorum önü açık olan bir bölüme benziyor.artık hayırlısı.

 18. seda diyor ki:

  merhaba. ben radyo ve televizyon ve sineme okumak istiyorum ama çok kararsızım bu bölüm hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

 19. emel diyor ki:

  slm ben emel bende tv programcılıgı okmak istiyrum ve samanyolunda calşmk istyrm napmam lazm lütfen cevaplayın:))))

 20. Yüsra diyor ki:

  Erzurum Atatürk Üniverstesi Radyo Televizyon bölümü 2001-2012 taban puanı

 21. büsra diyor ki:

  ben lise son sınıftayım ve radyo tv bolumu okuyorum ünüversıtede de bu bolumu okumak istiyorum enformasyon alıp ogretmenlik yapabilirmiyim acil cevap…..

 22. İbrahim diyor ki:

  ist mimar sinan güzel sanatlar fakültesi sinema ve tv bölümü özel yetenek sınavıyla mı alıyo? şimdiden teşekkürler.

 23. kasim kaya diyor ki:

  merhaba ben ygs den 250 aldim lysden kac almaliyim radyo televizyon guzel bir universiteye yerlesmek icin?

 24. asuman özcan diyor ki:

  anadolu lisesi radyo tv alanında 11 sınıfta okuyan kızım var. istediği bölümlere hangi alanda kaç net yaparak girebilir bu konuda dersanelerin tam bilgiye sahip olmaması bizleri madur ediyor.kızım bu alandan çevre tasarımı ve çizgi film ypımcılığı okumak istiyor hangi bölümlerin altındadır..okullarına dahi ulaşamadık.teşekkür ederim.cevap labilirsem sevinirim

  • Indra diyor ki:

   on what likely is, in many cases, piavrte property. And some of you are commenting on how great this is.Do you want to live in a free society, or do you want to live in a society where your sensibilities aren’t offended?Yes, what this guy says is horrific. However. If you agree to have a certain type of speech prohibited by law, you are inherently saying that you agree to have the decision of what is acceptable speech taken out of the hands on individuals who would deal with it on a case by case basis, and instead placed in the hands of a government agency of some kind.For me personally, that line delineating unacceptable speech is pretty freaking far back. The fact is that what they are saying does not physically harm anyone; it’s just disgusting. Freedom of speech is not freedom to say things that are a little offensive.I absolutely don’t think the WBC should be prohibited from saying what they are saying when they are on public property. If they are on piavrte property, who ever owns the property should get to determine what goes on.There are other, and in my opinion, much better ways of dealing with people who use their freedom of speech to make life miserable for others. The Angels of Peace created by a friend of Matthew Shepard to deal with the WBC at his funeral is one. The Patriot Guard Riders are another. When you make this kinds of prohibitive laws, you seriously curtail the degree to which these other, more organic, custome-made, homebrew solutions can come about.I know, I know. It’s only a few hundred feet.If we just give up a little, tiny bit of our freedom . . . just a teeny bit . . . then things will be safer. Nicer. Less stressful.It goes up my ass sideways when LGBT people, of all people, do not understand that freedom (in this case, freedom of speech) is vitally important, and that no amount of convenience or sparing of feelings is worth giving up one single iota of it. Not one.Nobody says anything offensive in North Korea. 0

Yorum Yazın

Yararlı Bağlantılar