2:36 pm - Perşembe Mart 30, 2017

Polis Haftası İle İlgili Kısa Yazı

Cumartesi, 28 Ocak 2017, 22:44 | Sizden Gelenler | 1 Yorum

Polis haftası ile ilgili kısa yazı hakkında bilgi kısaca

Polisler bizlerin güvenliğinden sorumlu insanlardır ve bu nedenle çok önemli bir görev üstlenirler. Ülkemizde emniyet teşkilatı 1985 yılında kurulmuştur.

Kutsal bir meslek olan polislikte, polisler her zaman bir suçla, kötü olaylarla, kavgalarla karşı karşıya kalır. Normal bir insan böyle bir ortamda ya da kargaşada bulunmak istemezken polisler daima bunun gibi tehlikeli ve hoş olmayan olayların içinde kalır. Biz evlerimizde güven içinde uyurken onlar herhangi bir olay ihtimaline karşı 24 saat tetiktedir. Böyle ağır bir görev yükü altındayken bile oldukça anlayışlı ve sevecen davranışlar sergileyen polisler, insanlar için oldukça önemli bir görev yapmaktadır. Bu yorucu ve yoğun meslek hayatlarında onların da insan olduğunu unutmamak gerekir. Bu nokta polislerle iletişimde oldukça önemlidir.

Zaman zaman eleştirilere maruz kalan emniyet teşkilatı, zor şartlar altında oldukları göz önünde bulundurularak yargılanmalıdır. Zaman zaman ailelerinden uzak kalan, belki de kendilerine ayıracak vakit bulamayan polisler karşısında saygı göstermek bize düşen görevdir.

Polis Haftası İle İlgili Kısa Yazılar Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Polis Haftası İle İlgili Kısa Yazı"

  1. Ebrar dedi ki:

    Öncelikle. tum. Polislerimizin. polis. haftası. Kutlu. Olsun

Yorum Yazın