Planlı Çalışma İle İlgili Kompozisyon

Planlı Çalışma İle İlgili Kısa Yazı, Planlı Çalışma İle İlgili Kompozisyon

Bir işi sonuçlandırmak için neyin ne zaman yapılacağının önceden düzenlenmesine plan adı verilir. Planlı çalışmak, bizleri başarıya götürdüğü gibi, işlerimizi zamanında yaparak düzgün şekilde sonuçlandırmamızı da sağlar. Planlı çalışmak başarılı insanların sahip olduğu en önemli özelliklerdendir.

İşlerini bir plan yapmadan, gelişigüzel yapan insanlar genellikle başarıya ulaşamaz. Bu kişiler büyük ihtimalle işlerini zamanında yetiştiremez ve hep son dakikaya bırakır. Kısıtlanmış bir zamanda gerçekleştirilen işler ise bitirilse bile ortaya iyi sonuçlar çıkmaz. Bu nedenle planlı çalışmak çok önemlidir.

Her işimizi zamanında ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsak neyi ne zaman yapacağımızı önceden belirlememiz gerekmektedir. En iyi plan günlük ya da haftalık olarak işlerimizi düzenlemektir. Böylece hem işlerimizi zamanında bitirmiş hem de diğer işlerimize vakit ayırmış oluruz.

Planlı Çalışma Hakkında Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

13 yorum

  1. Bence 2 paragrafa kadar yeterliydi ama güzel bir kompozisyon olmuş benimde ödevim vardı bu site kaynağından yararlandım inşallah öğretmenim beğenir.Teşekkürler!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.