11:33 am - Cumartesi Mart 25, 2017

Pilotaj Eğitimi Bölümü Nedir Tanıtımı

Çarşamba, 24 Ağustos 2016, 0:06 | Güncel | 78 Yorum

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Pilotaj Eğitimi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Pilotaj Eğitimi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Pilotaj Eğitimi Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Pilotaj eğitimi programının amacı sivil havacılık alanında ihtiyaç duyulan pilotları yetiştirmektir.

Gereken Nitelikler: Pilotaj eğitimi programına girmek isteyenlerin genel akademik yetenek dışında, mekanik ilişkileri görebilme, uyarıcıları algılayıp hemen tepki verebilme, el ve gözü eşgüdüm halinde çalıştırabilme gücüne sahip, bedence sağlam, soğukkanlı kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Pilotaj programını bitirenlere “Pilot” ünvanı verilir. Pilotlar yolcu veya yük taşıyan uçaklarla, ilaçlama veya keşif gibi amaçlarla kullanılan uçakların uçuşunu idare eder, bu işi yaparken çeşitli makineleri ve elektronik cihazları kullanır.

Çalışma Alanları: Pilotaj eğitimi programını bitirenler Ulaştırma Bakanlığına ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda veya özel havacılık şirketlerinde görev alabilirler.

Pilotaj Eğitimi Nedir, Pilotaj Eğitimi Ne İş Yapar, Pilotaj Eğitimi Maaşları, Pilotaj Eğitimi İş İmkanları, Pilotaj Eğitimi İş Çalışma Alanları, Pilotaj Eğitimi Mesleği Hakkında Bilgiler, Pilotaj Eğitimi Bölümünün Geleceği, Pilotaj Eğitimi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Pilotaj Eğitimi Bölümü Tercih Edilir mi, Pilotaj Eğitimi Tanıtımı, Pilotaj Eğitimi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Pilotaj Eğitimi Mezunları Ne İş Yaparlar , Pilotaj Eğitimi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Pilotaj Eğitimi İş Bulma Durumu

> Pilotaj Eğitimi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

78 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Pilotaj Eğitimi Bölümü Nedir Tanıtımı"

  1. Kerem dedi ki:

    Burslu kazansak bile mezun olunca para ödeyecekmiyiz ?

Yorum Yazın