Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mart 2018

Parayla İlgili Kompozisyon

Para ile  İlgili Kompozisyonlar, Parayla İlgili Kompozisyon Örnekleri Uzun ve Kısa

Para, eşyanın değeriyle eş, ticarette kullanılan bir araçtır. Ödeme, biriktirme ve tasarruf amacıyla kullanılabilir. Ticarette kullanılması dolayısıyla oldukça değerlidir. Ayrıca tasarruf yoluyla gelecek kuşaklara vasiyet edilebilir veya biriktirme yoluyla servet kazanmayı ve zengin olmayı sağlayabilir.

Bazı insanlar maddi imkanlarını doğru bir şekilde değerlendiremezler. Savurgan bir harcama içindedirler ve geleceği düşünmeden paralarını heba ederler. Bu hareketlerinden ileride yine kendileri zarar görür. Atalarımız bununla ilgili güzel bir atasözü oluşturmuştur: Ayağını yorganına göre uzat.

Oysa ki olgun insanlar, ileride işe yarayabileceği düşüncesiyle parayı her zaman tasarruflu harcar, yatırımlarını düzenli bir şekilde devam ettirerek servet birikimlerini arttırırlar. Varlığın bilincine varmak insanı fazla para harcamaktan ve savurganlıktan alıkoyar.

İnsanın maddi sıkıntılardan korunması yine kendi elindedir. İnsan gereksiz ve lüks isteklerinden sakındığı sürece maddi imkansızlıklara düşmez. Mümkün olduğunca iyi ve mantıklı yatırımlara yönelir. Geliri ve giderini doğru ayarlayan insan fakirlikten kurtulur.

Parayla İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. güneş kırık dedi ki:

    buradaki anlatılan bilgileri çok doğru buluyorum ve ne dersin olsa burdan yardım alıyorum bunu yapana çok teşşekür ediyorum

Yorum Yaz

e okul