Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Temmuz 2018

Oruç Ne Zaman Başlayıp Ne Zaman Bitecek

Müslümanlar her yıl Ramazan ayı içerisinde oruç tutarlar. İnsanların bu ayda oruç tutmasının sebebi Allah’a olan ibadetlerini yerine getirmek ve birçok değerin kıymetini anlamak olmaktadır. Ramazan ayı insanlara birçok güzellik getirir. Ramazan ayı gelmeden önce her evde tatlı bir telaş başlar ve her insanın heyecan sarmış olur. Peki bu yıl Ramazan ayı ne zaman başlayacaktır? Bu yıl Ramazan ayı ne zaman bitecektir? Eğer Ramazan ayında sizde ibadetlerinizi yerine getirmek istiyorsanız, bu tarihleri bilmeniz gerekmektedir. Bu tarihleri öğrenmek ve Ramazan ayı ile ilgili daha fazla paylaşıma ulaşmak amacındaysanız, yazımızı okumaya devam ediniz.

Ramazan ayının başlangıcı 6 Haziran 2016 Pazartesi günü, bitişi ise 4 Temmuz 2016 Pazartesi günü olacaktır. Yani bu durumda 5 Temmuz 2016 Salı günü Ramazan Bayramı’nın ilk gününü kutlayacağız. Kadir gecesinin 1 Temmuz Cuma gününe denk geldiğini söylemek isteriz.

Ramazan ayında insanlar sahur ve iftar yaparak oruç tutarlar. İnsanların oruç tutmaları demek sabah ezanı ile akşam ezanı arasında hiçbir şey yiyip içmemek anlamına gelmektedir. Gün içerisinde çok fazla acıkmamak için ise sahur ve iftarlarda gerekli yemeklerin yenmesi önemlidir. Ramazan ayında oruç tutan insanlar genellikle birlik ve beraberlik içerisinde olurlar. Bu ayda kurulan iftar sofraları sayesinde fakir insanların karnı doyar. Ayrıca misafirperverlik de bu ayda kendisini göstermektedir. Ramazan ayında oruç tutanların kötü davranışlardan da uzak durmaları gerektiğinden toplum huzuru daha çok sağlanmaktadır.

Oruç Ne Zaman Başlayıp Ne Zaman Bitecek Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz