Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı:

Bu bölüm 2000 ÖSS’den itibaren Sözel puan türüyle öğrenci almaktadır. Özel kolejler, resmi okulların anaokulu sınıflarında ve kreşlerde okul öncesi çocukların bakımı ve eğitimini yürütebilecek öğretmenler yetiştirir. Pedagojik formasyon derslerinin yanında mesleki eğitim dersleri de verilir. Bu dalı seçenlerin sonsuz bir çocuk sevgisinin yanında, hoşgörü, sabır ve karşılıksız yardım ve özverili davranma özelliklerine sahip olmaları gerekir.

Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Nedir, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Ne İş Yapar, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Maaşları, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği İş İmkanları, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği İş Çalışma Alanları, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünün Geleceği, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümü Tercih Edilir mi, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Tanıtımı, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği İş Bulma Durumu

> Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

40 Yorum Yapılmış “Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 1. üniversitede okul öncesine gidip meslek liselerinde çocuk gelişimi öğretmeni olmak mümkün mü yoksa bunun için çocuk gelişimi bölümünü okumak mı gerek ?

 2. Öğretmen lisesinde okuyorum ve anasınıfı öğretmenliği(okul öncesi) istiyorum. bölümüm eşit ağırlık. Sözelle alan bir bölüm mü?

 3. merhaba ben açıköğretim meslek lisesi lise 2.sınıf çocuk gelişimi öğrencisiyim. aslnda bu bölümü okuduktan sonra mesleğimi yapabilirmiyim pek bilmiyorum ama yapabileceğimi sanıyorum . benim baktığım kadarıyla üniversite taban puanları çok yüksek açıkta kalırmıyım acaba ?

 4. merhaba ben okul öncesi istyorum ama puanlarım yetmyor şuan için onun için özel e gtmek istyorum en az kac puan almamz gereklı

 5. ben çocuk gelişimi lise son öğrencisiyim a ö 2 yıllık veya dört yılık üniverstelere yatay geçiş yapabiliyomuyum cevap bekliyorum .

 6. ben bu konulara çok uzak kaldım.lise biteli 9 sene oldu..evlendım vs..bnm sorum,kız meslek lisesi tekstil bölümü mezunum.hiçbir fikrim yok.nasıl anaokulu öğretmeni olabilirim.kademe kademe anlatırmısınız ? şimdiden tşkkürederim..

  1. Merhabalar!Ben işletme lisans mezunuyum.2.üniversite olarak farklı biralanda açık öğretim önlisansa kayıt yaptım ve aynı zamanda mesleklisesi çıkışlıyım sınavsız geçişten yararlanıp çocuk gelişimine yada okulöncesi açıköğretim bölümüne kayıt yapıp heriki alanı okuma şansım varmı? çok acil cevap bekliyorum tşkr

 7. okul önsei kayıt tarihi ne zaman 2-6.09.2013 deniliyor ama her halde her bölmün ayrı günlerde olacak bilgi olan varsa ltfen yazın(istenen evreklar nelerdir.)

 8. ya bu okul öncesi öğretmenlik sadece meslek liselerimi gidyor mesala bn ygs den yüksek çıkarrsam ve buna okul puanım eklenırse gidebilrmiyim acaba

  1. ben bölüm dışı tercih yaptım okul öncesini ve tuttu bu sene. tabikide bölümünü okuyanlara öncelik tanınıyo puan aynı sıralama aynıysa misal onlar girer. ama puanın sıralaman yüksekse giriyosun çok rahat.

  2. çok rahat gidebilirsin eğer gereken puanı alırsan herkes tercih edebilir. ama bu yıl puanlar hiç olmadığı kadar okul öncesin de yükseldi. seneye ne olur bilemiyoruz 390dan aşağı alma işini garantile bu yıl 470 alan bile tercih etmiş o kadar zorlaştı aslında

  3. elbetteki gidebilrsin 360 üzeri puan istyor ama bazı yerlede 360 puanla alanda var genel olarak yüksek bi puan alman yeterli olur

 9. Ben betülün sorusunu merak ettim. Sonuçta puanım yüksek şu an için kazanabiliyor gözüküyorum puanı yüksek olana öncelik tanınmıyor mu?

  1. galiba meslek lisesi bizden daha düşük yapsa da öncelik onun oluyor.onlardan yer kalırsa biz giriyoruz.

   1. madem meslek lisesinde degilsin okul öncesi düşünme o zaman biz o cocuk derslerini gecebilmek icin ne işkenceler cektik bizim hakkımızdır.

    1. aynen cnm çok doğru diyosun ben meslek lisesi okulöncesi son sınıfım çok zor yani :D :D

     1. yazmayın gırmeyın dıyemezsınız bıyolojı öğretmenlıgı mezunuyum ve 87 puanla atanamıyorum 4 senedır bu sene anaokulu kazanıp ıkı yıl okuduktan sonra sızın alamadıgınız puanları alıp evımın önune atanacagım engel olun da göreyım

    2. meslek lisesinde okumasaydınız hanfendi herkes istediqi bölüme qidebilir buna siz karar veremezsiniz

 10. ben düz lise mezunuyum. ygs-5 puanım 375. meslek liselerinden yer kalıpta girebilirmiyim? bir de ben onlardan yüksek puan yaptıysam öncelik benim mi oluyor?

 11. kızlar ben meslek lisesi çocuk gelişimi 4. sınıftaym çocuk gelişimi bölümünü bitirirseniz 2 yıllık direk geçiş hakkınız var oradanda dikey geçiş sınavına girip 4 yıllığa geçebilrsiniz ygs ile gitmek çok zor taban puan en kötü üni de bile 430 civarında meslek liseli oldğum için biliyorum kültür dersi pek görülmüyor bu demek oluyorki ygs de çok büyük başarı elde edilemiyor direk geçiş hakkınızı kullanın dgs ye girin onun puanı daha düşük hem. Başka lisede okuyan arkadaşlar anadolu genel lise v.s sizde okul öncesi okuyabilrsiniz fakat üniverstede öğrenci alırken meslek lisesi çocuk gelişimi çıkışlılara öncelik tanınıyor yani onlardan artan kontenjan kalırsa sizde okul öncesi okuyabilirsiniz merak ettğiniz başka bişi varsa yardımcı olabilirim :)

 12. Ben anadolu lisesi çıkışlıyım ygsden de yeterli puanı albiliyorum okul öncesi öğretmenliği için meslek lisesi şartı yok değil mi dört senelik bir üniversitede okuyabilir miyim?

 13. kız meslek lisesi çocuk gelişi bölümü son sınıf öğrencisiyim 205 puan aldım okul öncesi 4 yıllık bu puan yeterlimi lys sınavına girmem mi lazım yoksa bu puan ile tercih mi yapacağım

 14. ben lıseyı açıktan okuyorum bıtmek üzere bende anaokul öğretmenlıği istıyorum aca olabılırmiyım

 15. meraba ben çocuk gelişimi bölümü meslek lisesi çıkışlıyım ygs 5 ek puanlı sıralamam 45249 bu sene okul öncesi öğretmenliği gelir mi ?

 16. bu sene okul öncesi açıköğretim fakültesinin kalkacağını söylediler.ygs puanım yüksek
  tercih yapamayacak mıyım?

  1. BU KONUDA YETERLİ BİLGİYİ ALMAK İÇİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ RESMİ İNTERNET SİTESİNE BAŞVURABİLİRSİNİZ(meb.gov.tr)☺♥

  1. okul öncesi öğretmenliği hakkında bilgi var yukarıda ama sen ginede farklı kaynaklara başvurabilirsin aslında en iyisi bir anasınıfı öğretmeniyle konuşmak olacaktır senin sınıfın ve bölümün ne acaba?

   1. bende okul öncesi öğretmenliğini kafaya takanlardan biriyim..lise 3 e geçtim ve tm ciyimşimdi o kadar ayrıntıya dikkat etmiyorum..çünkü tek bildiğim şey! ….ÇALIŞMAK…..!

 17. ben anaokulu öğretmeni olmak istiyorum lise 2. sınıftayım dersaneye gidiyorum tm ciyim ve ankara üniversitesine gitmek istiyorum kaç net yapmam gerekiyor?????:):):):)

  1. puanlar sürekli değiştiği için net sayısıda doğal olarak değişicektir bende şu anda lise3 geçtim ve tmciyim bence şu anda çalışmak tan başka çaremiz yok okul öncesi zorunlu olacak meselesi ve çocukların 3/5 yaşında okula başlaması puanları artıracaktır♥♥okul öncesi□□

 18. bilgisayar programcılığı mezunuyum.Açıköğretim fakültesi okul öncesi öğretmenliği okumak istiyorum.üniversite sınavına gireceğim.yeterli puanı alırsam bu bölümü seçebilirmiyim?
  ygs puanıyla mı giriş yapıyorum?

Bir Cevap Yazın

Top