Okul Öncesi Eğitim İçin Kütüphane İle İlgili Hikaye

Okul Öncesi Eğitim İçin Kütüphane İle İlgili Hikaye hakkında bilgi kısaca.

Kütüphaneler birer kitap arşividir. Kitap da bilgi anlamına geldiğine göre kütüphaneler birer bilgi arşividir diyebiliriz. Gelecek nesillere kütüphaneye gitme alışkanlığının kazandırılması ise bizlerin görevidir.

6 yaşında küçük bir kız çocuğu olan Ezgi okul öncesi eğitimine gitmek için sabırsızlanıyordu. Bir sonraki sene yeni arkadaşlarıyla tanışacaktı fakat ailesinden de uzak olacaktı. Babası onu bir gün okula götürdü ki okula önceden alışsın.

Babası ona heyecanlanacağı bu haberi seni gezmeye götüreceğim diyerek söyledi. Gece uyurken ertesi gün gidecekleri bu gezmeyi düşünüyordu. Sabah kahvaltılar yapıldı ve babası onu ablasının okuluna götürdü. Ezgi biraz sıkılmıştı. Burasının ablasının okulu olduğunu söyledi ve kendisini buraya getirmesine şaşırdı.

Babası da onu buraya göndereceklerini söyledi. Hayattaki en iyi arkadaşlarını ve en güzel bilgileri burada tanıyacaktı. Önce sınıfları dolaştılar, kantini gördüler. Sonra kütüphaneye geldiler.

Ezgi bu kadar kitabı bir arada ilk defa görüyordu ve şaşırıp kalmıştı. Babası buranın kütüphane olduğunu anlattı. Buradan nasıl faydalanıldığını ve bilgi açısından ne kadar zengin bir yer olduğunu anlattı. Ezgi kitapları incelerken kokusuna bayılmıştı. Sessiz kalmak şartıyla birkaç kitabı açıp inceledi. Burada hem bilim kitapları hem çizgi romanlar vardı. Her türlü kitap bulunuyordu.

Etrafına baktığında kitap okuyan ve ödev yapan öğrenciler gördü. Onlara özenmişti. Buraya tekrar gelmek istediğini söyledi babasına. Babası da onu kütüphane görevlisi ile tanıştırdı ve abisiyle gelmek şartıyla buraya girebileceğini söylediler.

Ezgi bu geziden çok memnun kalmıştı ve kitapların kokusunu tekrar duymak için sabırsızlanıyordu.

ngbbkutuphane.hlarge

Kütüphane Hakkında Hikayeler Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.