5:49 pm - Cumartesi Ekim 22, 2016

Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

Cuma, 20 Kasım 2015, 23:04 | Eğitim Dünyası | 56 Yorum

Öğretmenler Günü hakkında kompozisyon, Öğretmenler Günü ile ilgili kompozisyonlar uzun ve kısa

Öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon örneği

24 Kasım Öğretmenler Günü her zaman hatırlanmayı ve değer verilmeyi hak eden çok sevgili öğretmenlerimizin günüdür. Öğretmen bizleri bilgi ile aydınlatan bir mumdur. Yansıttığı ışık bilgi ile aydınlanmamızı, karanlıklardan kurtularak önümüzü görmemizi sağlar.

Bu mesleğe ömrünü adamış, şini severek yapan, kendinden çok öğrencilerini düşünen öyle öğretmenlerimiz vardır ki onların önünde saygıyla eğilmek gerekir. Öğretmenlik, kutsal bir meslektir. Öğretmen, ufacık zihinleri yoğurarak kendini ifade edip düşünebilen bir birey meydana getirir.

Ülkemizde öğretmenlerin pek çok sorunu bulunmaktadır. Bunların en önemlisi genç neslin öğretmenlere karşı saygısını yitirmiş olmasıdır. Bunun pek çok sebebi vardır fakat yine de bu gerçek öğretmeni fazlasıyla üzmekte ve yıprat maktadır. Bunun dışında öğretmenleri maddi ve sosyal haklarında da iyileştirmelere yapmak gerekmektedir. Ülkemizde evini geçindirip, çocuklarını okutabilmek için ek iş yapan pek çok öğretmen vardır.

Durum ne olursa olsun öğretmenler elleri öpülecek, her zaman saygı ve sevgiyi hak eden insanlardır. Onlara sadece bu önemli günde değil, her zaman hatırlayıp değer vermek gerekir.

Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

56 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon"

  1. Öznur diyor ki:

    Yani idare eder ★★★

  2. Öznur diyor ki:

    Çok güzel yaaaa

Yorum Yazın

Yararlı Bağlantılar