Öğretmenin Önemi

Öğretmenin Önemi İle İlgili Yazılar

Öğretmenlerin Önemi İle İlgili Yazı

Öğretmenlerimiz bizi bilginin ışığında aydınlatan bize bilgi veren kişilerdir. Öğretmen demek bilgi ile kucaklaşmak demektir. Bugün bildiğimiz her şey öğretmenlerimiz sayesinde gerçekleşmiştir. Bu nedenle öğretmenlerimize çok şey borçluyuzdur.

Öğretmenlerimiz bize anne ve babamız kadar yakındır. Onlar bilgilerinin yanı sıra bizi şefkat ve anlayışlarıyla da geleceğe taşırlar. Öğretmenler bizlere kazandırdıkları ile toplumda da saygı duyulan insanlardır. Bir ülkeyi aydınlık yarınlara taşıyacak olanlar da yine öğretmenlerimizdir. Öğretmen bizlere sevgiyi, dostluğu, insanlığı , tüm insanlarla kucaklaşmayı öğretir. Bize kalem tutmayı öğreten de yine öğretmenlerimizdir.

Öğretmenler her zaman doğruluk ve dürüstlükten yanadır. Öğrencilerine de bu kavramların ne olduğunu öğretir öğretmenler. Onlar için en büyük mutluluk ise öğrencilerinin güzel başarılar elde etmeleridir. Bir öğretmeni başarılı olmuş bir öğrencisi kadar mutlu edecek başka hiçbir şey yoktur. Öğretmenlerimiz çok değerlidir, onlara her zaman hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermemiz gerekir.

Öğretmenin Önemi İle İlgili Yazı Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

11 yorum

  1. Bence eksik çünkü öğretmenler daha değerlidir
    Sabırlıdırlar enerji kaynağıdır okuma yazma öğretmendir sana sevgi ile yaklaşımdır herşeyi bilir sefkatcidir………
    Bunun gibi daha çok şey yapılabilirdi ama giriş bölümü için ise olabilir

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.