Öğrenim Kredisi İptali İçin Dilekçe Örneği

KYK Burs ve öğrenim kredisi sonuçları açıklandı. Öğrenim kredisi iptali için dilekçe örneği sayfamızdan paylaşıyoruz. Kimi adaylar öğrenim kredisi çıktığı için öğrenim kredisi almak istemiyorum ya da öğrenim kredisini iptal ettirmek istiyorum gibi taleplerde bulunuyor. İşte  biz de derszamani.net olarak açıklanan KYK Burs sonuçları sonrası öğrenim kredisi nasıl iptal edilir. derszamani.net Öğrenim kredisi iptal etmek için dilekçe örneğini sayfamızdan paylaşıyoruz.

kyk yurt burs kredi

Öncelikle Öğrenim Kredisi Almak İstemeyenler İçin KYK Açıklamasına Bakalım;

KAZANMIŞ OLDUĞUNUZ BURS VEYA ÖĞRENİM KREDİSİNİ ALMAK İSTEMİYOR İSENİZ ÖNCELİKLE ONAY İŞLEMİNİ YAPMAMANIZ, TAAHÜTNAME TANZİM VE KABUL SÜRESİ İÇİNDE SİSTEM ÜZERİNDEN İPTAL ETMENİZ, BELİRTİLEN SÜRE İÇİNDE İPTAL İŞLEMİNİ YAPMADI İSENİZ TAHSİS EDİLEN BURS VEYA ÖĞRENİM KREDİSİNİ ALMAK İSTEMEDİĞİNİZİ BELİRTEN DİLEKÇEYİ, KURUMUMUZUN “SÖĞÜTÖZÜ MAHALLESİ 2176 SOKAK NO:25 06520 ÇANKAYA-ANKARA” ADRESİNE İVEDİLİKLE GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR.

Öğrenim Kredisi İptali Dilekçe Örneği

KYK Genel Müdürlüğüne

                                                    Çankaya/ANKARA

31.12.2014 tarihinde açıklanan KYK Burs/Kredi sonuçlarına göre tarafıma tahsis edilen öğrenim kredisini almak istemiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim. 05.01.2015

Adresi:                                                                                      Adı Soyadı

T.C Kimlik No:                                                                      İmzası

Ek-1 Kimlik Fotokopisi

Öğrenim Kredisi İptal Dilekçesini yukarıdaki gibi kısa bir şekilde yazarak oluşturmanız yeterlidir. Öğrenim kredisi için iptal dilekçesi örneği hakkında yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

67 Yorum Yapılmış “Öğrenim Kredisi İptali İçin Dilekçe Örneği

 1. kyk kredisi iptali dilekçesini doldurdum peki bu dilekçeyi online olarak nereye ulaştırmam gerekiyor?doldurduğum dilekçeyi kyk nin iletişim adresine mi göndermem gerekiyor ? kyk internet iletişim adresini de bilen varsa yazarsanız çok makbule geçer? site yöneticilerine bu site için teşekkür ederim

 2. Yani mesela ben kredi aldım bu sene onu kabul ettim seneye iptal ettirmek istiyorum diyelim . Ne yapmam gerek online iptal dilekçesi oluyormuş . Bide malum devlet girmek istemedigini gormuyo.yolladigimiz dilekçenin onaylanicagi kabul gorucegi kesin mi . Adı ustunde dilekçe

 3. Ben geçen sene geri ödemeli aldım ama bu sene iptal etmek istiyorum iptal edebiliyormuyum ,edebiliyorsam borcumu ne zaman odeyecegim . lütfen bilen birileri beni bilgilendirsin.

 4. 1,5 yıldır burs alıyoruz, bundan sonra iptal edilmesini istesek, kabul görür mü, geri ödeme hemen mi başlayacak.

 5. Iptali istiyorsanız eğer herhangi bi yere tıklamanız gerek yok nede dilekçe tahuttnamayi tıklamaya gerek yok iptal kendi oluyo

 6. Sistemi iptal etmek için son gün yarın mı ve internetten iptali var mı birisi lütfen tam net birşey yazsın

 7. BEN GEÇEN SENE KREDİ ÇIKTIGI İÇİN ALMAK İSTEMİYORUM DİYE DİLEKÇE GÖNDERMİŞTİM GERİ DÖNMEDİLER BİR DE NE KARTIMI ALDIM NE DE KREDİ ÇEKTİM HEPSİ YATMIŞ GÖZÜKÜYOR AMA HİÇ PARA ÇEKMEDİM NE YAPMAM LAZIM

  1. Kredi çıktığı takdirde eğer almak istemiyorsanız bir dilekçe göndermenize gerek yoktu , almak istediğinize dair bir talepte bulunmadıysanız zaten almıyorsunuz. Sizin aldığınız eğer yatmış gözüküyorsa burs olabilir

 8. BANA KREDİ ÇIKTI AMA ALMAK İSTEMİYORUM İPTAL ETMEK İSTİYORUM SİSTEM ÜZERİNDEN İPTAL EDİN YAZIYO, BURS BAŞVURULARININ AÇIKLANDIĞI SAYFADA AMA HANGİ SİSTEMDEN NEREYE GİREREK NASIL BİR İŞLEMLE İPTAL EDİCEZ BULAMADIM SAATLERDİR ORAYA BURAYA GİRİP DURUYORUM SİSTEM ÜZERİNDEN İPTAL ETME GİBİ BİRŞEY BULAMADIM.. BİLEN BİRİ VAR TANE TANE AÇIKLAYI YAZARAK ANLATABİLİRMİ ??

  1. ANA KREDİ ÇIKTI AMA ALMAK İSTEMİYORUM İPTAL ETMEK İSTİYORUM SİSTEM ÜZERİNDEN İPTAL EDİN YAZIYO, BURS BAŞVURULARININ AÇIKLANDIĞI SAYFADA AMA HANGİ SİSTEMDEN NEREYE GİREREK NASIL BİR İŞLEMLE İPTAL EDECEĞİ BULAMADIM SAATLERDİR ORAYA BURAYA GİRİP DURUYORUM SİSTEM ÜZERİNDEN İPTAL ETME GİBİ BİRŞEY BULAMADIM.. BİLEN BİRİ VAR TANE TANE AÇIKLAYI YAZARAK ANLATABİLİR Mİ ?

  2. Ben ilk önce Isparta Süleyman Demirel Üniversitesini kazandım ve kyk başvurusu yaptım. 144. yedekteyim yedekte olduğum için hiç bir şekilde kayıt işlemi yaptırmadım. Daha sonra Kayseri Erciyesi özel yetenekle kazandım. Şimdi benim Erciyes üzerine kyk başvurusu yapmam için Isparta’yı iptal ettirmem gerekiyor mu gerekiyorsa ne yapmam lazım?

 9. şu ek 1 kimlik fotokopisini anlamadım ben ya kimlik fotokopisini çekip dilekçeyle birlikte mi göndericez

  1. Aynen bnde onayladm ama almaktan vaz geçtim e-devlet de iptal butonu var ama iptal etmiyo dilekçe vermeniz gerekmektedir diyor.

 10. terör nedeniyle köyümüz yakıldı maddesini burs başvuru sırasında işaretlemiştim ancak başbakanlık bursu çıkmadı yerine öğrenim kredisi çıktı.dilekçeyi köyümüz yakıldı mağduriyet belgesiyle birlikte yolladım ama cevap gelmedi.biri bana birşey söyleyebilir mi

 11. 31/01/03 iptal için son tarih;)
  internet üzerinden dilekçeyi yazmak istiyorum link atarmısınız lütfen:?

 12. dilekçe yazmayıp internet üzerinden iptal edebiliyor muyuz öğrenim kredisini almak istemiyorum nolur yardmcı olun

 13. iyi akşamlar. ben geçen sene burs aldım. Bursum bu sene krediye döndü ve ben krediyi almak istemiyorum. Nasıl bir dilekçe yazmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz ?

 14. peki 1 yıl sonrada iptal edebılıyormuyuz ? şuan ben okulu bıraktım ve bursum hala yatıyor iptal etmek ıstıyorum

 15. açıklamada “TAAHÜTNAME TANZİM VE KABUL SÜRESİ İÇİNDE SİSTEM ÜZERİNDEN İPTAL ETMENİZ ” diyorya.
  bu sistem dediği hangi sistem bilen var mı ?
  netten iptal nasıl oluyor ? bilen biri varsa hayrına bi yazıversin.

 16. dilekçedeki adrese okuduğum yerin adresini mi yoksa ikamet ettiğim adresi mi yazacağım. yardımcı ol olur musunuz?

 17. arkadaşlar ben bu sene bir bolüme yerleştim 1 ay gittim sonra okulu bıraktım ygs ye calısıyorum dun baktım burs çıkmıs o bursu dondurma ihtimali var mı seneye nasıl kaybettmem o bursu

 18. arkadaşlar iptal için şimdi bu dilekçeyi kendimiz mi yazıyoruz çıktı mı alıyoruz bide ptt den SÖĞÜTÖZÜ MAHALLESİ 2176 SOKAK NO:25 06520 ÇANKAYA-ANKARA ya mı gönderiyoruz ? gönderdikten sonra iptal olup olmadığını nereden öğrenicez ?

 19. anlamıyorum bunu neden yapmak zorundayız sonuçta gidip senete imza atmadıktan sonra nasıl bir sonuç doğabilirki ?

 20. Sistem denilen şey e-devlet sanırım, ilk defa kyk vesilesiyle öğrenmem de hoş olmadı. Geçen senelerde alınmak istenmezse hiçbir şey yapılmıyordu. Bu sene son derece kafa karıştırıcı oldu bu durum. Herkes e-devletten ya da dilekçe yoluyla gönderip iptal edecek. Amaç ne, çok merak ediyorum. İnsanların işini zorlaştırmak gibi duruyor.

 21. Arkadaşlar senede imza atmadıktan sonra zaten iptal etmiş kabul etmemiş oluyorsunuz deniliyor. Bu ne kadar doğru geçen yıl çıkmadı hiç bir şey yapmadım. Sonra para almadığım halde borçlu çıkmayayım..

  1. Zarfın içine dilekçenize ek olarak kimlik fotokopinizi de ekleyin, gerekli olabileceğinden dolayı. Dilekçenizde belirtmiş oluyorsunuz bunu

 22. kredıye basvurup bır yıl fılan aldıktan sonra iptal edebılıyo muyuz.? nasıl ıptal edıyoruz lutfen yardım edın herkes baska bırsey soyluyo kafam karıstı :(

 23. Sistem üzerinden nasıl yapılıyo zaman içerisinde sistem üzernden yapamazsanız dilekçe gönderin diyo nedn sistem üzernden yapmıyoruzda dilekçe gönderiyoruz ve onaylanmama durumu da warmı

  1. Normalde hiçbir işlem yapmazsanız, zaten öğrenim çıkmaz vermezler. Çünkü öğrenimi kabul etmeniz için de imza vermeniz ve çeşitli belgeler gerekecek. KYK’nın istediği bu sadece. İşimi sağlama alayım diyorsanız dilekçeyi yollayın, postaneye uğrayıp yollamak çok zamanınızı almaz.

   1. suriyelilere sınavsız üniversite sağlıktan ücretsiz yararlanma afadan aylık 700 lira civarı ödeme sonra çıkıyolar televizyona sanki parayı hibe ediyo gibi 1 milyon öğrenciye kredi verdik sonra faiz lobisi faiz lobisi o zaman kredi ödemesi sadece ana para olsun olmaz kendi ülkemizde mülteci olduk …

 24. bu dilekçeyi elden götürüp versek daha iyi olmazmı. işimiz garanti olur en azından admin kardeş. elden gidip ankaradaki merkezine versek.
  cevabini bekliyorum

  1. Elden de verebilirsiniz ancak, postaneden de yollayabilirsiniz. O dilekçe her türlü yerini bulur yeter ki zarfın üstüne gidecek adresi yazın.

 25. ek-1 kimlik fotokopisi nedir ? Bu dilekçeyi ne zaman yollayabiliriz ? Bir de sistem üzerinden iptal ediniz diyor onu nasıl yapabiliriz ?

  1. Evet oraya kendi adresinizi yazacaksınız. Yurtta kalıyorsanız yurt adresini yazarsınız. KYK’nın adresini zarfın üstüne yazacaksınız.

  1. Evet örnekteki gibi dilekçeyi oluşturun, normal mektup gönderir gibi zarfın üstüne KYK’nın adresini ve kendi adresinizi yazıp gönderin. KYK’nın adresi sayfada yazıyor.

Bir Cevap Yazın

Top