Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2017

Öğrencilere Tablet Verilecek Dağıtım Ne Zaman

Okullara öğrencilere tablet ne zaman verilecek, son durum, tablet ne zaman dağıtılacak

Okullarda dağıtımı 11 milyona tamamlanmak istenen tabletlerin bu yıl öğrencilere ulaştırılması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 2010 yılında başlattığı Fatih Projesi kapsamında okullarda her öğrenciye tablet dağıtma kararı almıştı. Bu proje kapsamında bugüne değin pilot okullardaki öğrenci ve öğretmenlere 62 bin 800 tablet dağıtıldı. Yıllara göre incelendiğinde 2011-2012 eğitim öğretim yılında 17 şehirde, 52 okul kapsamında 13 bin 800; 2015-2016 eğitim öğretim yılında ise 81 ilde, 217 okulda, 49 bin tablet dağıtımı yapıldı.

tabletii

Bununla birlikte meslek liseleri hariç tüm liselerdeki sınıflara akıllı tahtalar yerleştirildi. Tüm illerde 110 tane uzaktan eğitim merkezi oluşturuldu. Uzaktan eğitim merkezlerinde 120 bin öğretmene seminer verildi. Yine aynı proje kapsamında önümüzdeki üç yıl içinde aşağı yukarı 11 milyon tablet bilgisayar dağıtımı yapılacak.

Tabletlerle eğitici oyunlar oynanabilecek

84 bin 921 etkileşimli tahta, yazıcı ve doküman kameraları okullara yerleştirildi. Etkileşimli tahtaların kabloları çekilerek gerekli alt yapı haziran ayında tamamlandı. Okullarda dağıtılan tabletler ile ders dışında eğitsel oyunları oynamak da mümkün olacak. Türk Dil Kurumu sözlüğüne bağlı olarak hazırlanan kelime oyunları ve matematik oyunları ile öğrenciler becerilerini geliştirmeye çalışacak.

 Cihazlar Garanti Kapsamında

Cihazların arızalanması durumunda garanti kapsamında tamirleri mümkün olacak. Bu durumda mağduriyet yaşanmaması için okullarda yedek tabletler bulunacak. Tabletler şu anda 9. sınıflara dağıtılıyor, önümüzdeki üç yıl süresince 5. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm sınıflara tabletleri dağıtılmış olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Aleyna dedi ki:

  Her sene ayni sey soyleniliyor

  1. Aleyna dedi ki:

   Ayn ya bıktım

 2. İSMİNİ VERMEK İSTEMEYEN ÖĞRENCİ dedi ki:

  8. SINIF LARA DAĞITILACAK MI ?
  BU SENE AMA

  1. Murat dedi ki:

   Adına çok güldüm :D

 3. Melek dedi ki:

  Ne zaman dağıtım olacak

 4. ece dedi ki:

  ln ne 2. dönemi ozamana kadar napcaz kitaplaplarla dağıtın artık ama

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları