Nejat İşler Kimdir

Nejat İşler Kimdir Hakkında Bilgi, Nejat İşler Hayatı Kısaca

Nejat İşler

Ülkemizin başarılı tiyatro ve sinema oyuncularından olan Nejat İşlet bir süredir devam eden hastalığı sebebiyle İstanbul’dan ayrılıp Bodrum’a yerleşmişti. Bir kaç gün önce de durumu kötüleştiği için hastaneye yatırıldı. 28 Şubat 1972 tarihinde İstanbul’da doğan Nejat İşler lise eğitimini tamamlamasının ardından Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Fotograf Bölümü’nü kazandı. Ancak askerliğinden dolayı okulunu tamamlayamıyor.

nejat işlerEskişehir’de konservatuar imtihanlarına girme kararı aldı ve İstanbul’a dönünce 1991 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi’nde Konservatuar Bölümüne Başvuruda bulunmuş ve kabul edilmiştir. Oyunca 1995 senesinde Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünü bitirene dek devlet tiyatrosunda ve televizyonda bazı dizilerde oynamıştır. 1995 senesinde mezun olup 2 dostu ile beraber ” Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu”nu açmıştır.

Nejat İşler’in aynı zamanda isimleri Tuhaf Şehir Hikayeleri, Biz Zavallı Erkekler, Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim olan 3 tane de kitabı vardır. 1994 senesinde ilk kez Gurur adlı dizide oynamıştır. Ardından Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde de rol almıştır. Ünlü oyuncu en son Kanal D’de yayınlanan İntikam isimli dizide Rüzgar karakterini canlandırmıştır.

Bir kaç gün önce hastaneye yatırılan ve yoğun bakıma alınan İşler’in hayranları ve yakınları onu bir an bile yalnız koymuyorlar. Yetenekli oyuncu Nejat İşler’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz…

Nejat İşler Kimdir Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.