Neden Fizik Öğreniyoruz

Bir kısım öğrencinin hoşlanmadığı ancak oldukça önemli bir ders olan fizik dersi aslında insanlara hayata dair de bir çok şey öğretmektedir. Bu yazımızda sizlere neden fizik öğrenmeliyiz konusunda açıklamalar yapacağız.

# Fizik kurallarını bilmek, fizik öğrenmek hayatımızı kurtarabilir: Mesela Mimar Sinan’ı bu duruma örnek olarak gösterebiliriz. O, yıllar öncesinde bir çok eser inşa etmiştir ve fizik kurallarını çok iyi bile Mimar Sinan’ın yaptığı eserler fizik kurallarına uygun olduğundan dolayı yıkılmadan ve harabe olmadan günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. O aynı zamanda köprülerinde fizikten öğrendiği gibi köprülere dalga kıranlar yapmıştır ve böylece suyun etkisini azaltan dalga kıranlar sayesinde köprüler de uzun ömürlü olup günümüze kadar yaşamıştır.

# Fizik bir çok bilimin temelinde bulunmaktadır: Fizik bilimini bir çok bilimin temelinde vardır bu nedenle de diğer bilimleri anlayıp öğrenebilmek için fiziği de tam anlamıyla öğrenmek gerekmektedir.

Fizik sayesinde; gökyüzü, insan yaşamı ve vücudu, hava olayları, elektronik aletlerin çalışma mekanizması gibi ve daha sayısız soruların cevabı rahatlıkla öğrenilebilir.

Neden Fizik Öğrenmeliyiz Kısaca Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.