Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Mayıs 2017

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Nedir Tanıtımı

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Tanıtımı:

Biyoloji yaşayan organizmanın yapılarını, işlevlerini ve aralarındaki ilişkileri inceleyen bilim dalıdır. Moleküllere indirgendiği zaman moleküler biyoloji ortaya çıkmaktadır. Matematik, fizik, kimya, biyoloji, labaratuvar, biyolojinin prensipleri, labaratuvar teknikleri ve bilimsel metotlar gibi konularda eğitim verirler.

Programın Amacı: Moleküler biyoloji ve genetik programının amacı, genetik ve biyoteknoloji alanında eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Moleküler biyoloji ve genetik programında biyoloji, kimya, matematik, ve bilgisayardan başka elektrik ve manyetizma, mikrobiyoloji, fizyoloji, gen molekülerbiyolojisi gen mühendisliği uygulamaları gibi dersler okutulmakta, staj ve bitirme projesi yaptırılmaktadır.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Moleküler biyoloji ve genetik programını bitirenlere “Biyolog” ünvanı verilmektedir. Moleküler biyologlar hastanelerde, sağlık koruma enstitülerinde, ıslah merkezlerinde, ilaç endüstrisinde görev alırlar ve laboratuvarlarda özellikle hücrelerin incelenmesi, genetik yapısının özümlenmesi ve iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yaparlar.

Çalışma Alanları: Moleküler biyologlar üniversitelerin, fen, tıp, ziraat, eczacılık ve veterinerlik fakültelerinde akademisyen olabilirler, TÜBİTAK gibi resmi kurumlarda ve ilaç endüstrisinde araştırmacı, çeşitli sağlık kuruluşlarının laboratuvarlarında yönetici olarak görev alabilirler. Bu bölümün esas amacı, uluslararası düzeyde bilim adamı yetiştirmek olup öğrencilerini bu amacı gerçekleştirecek bireyler olarak yetiştirmeye çalışmaktadır.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Nedir, Moleküler Biyoloji ve Genetik Ne İş Yapar, Moleküler Biyoloji ve Genetik Maaşları, Moleküler Biyoloji ve Genetik İş İmkanları, Moleküler Biyoloji ve Genetik İş Çalışma Alanları, Moleküler Biyoloji ve Genetik Mesleği Hakkında Bilgiler, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünün Geleceği, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Tercih Edilir mi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Tanıtımı, Moleküler Biyoloji ve Genetik Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Mezunları Ne İş Yaparlar , Moleküler Biyoloji ve Genetik Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Moleküler Biyoloji ve Genetik İş Bulma Durumu

> Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Emine dedi ki:

  Bende bu bölümü okumayı çok istiyorum.Allah hepimize istediğimiz bölümleri hayırlısıyla bizlere nasip eder inşallah.

 2. Emine dedi ki:

  Bende bu bölümü çok seviyorum ve gerçekten bu bölümü okumayı çok istiyorum.Allah istediğimiz bölümleri hayırlısıyla nasip eder inşallah.

 3. Damla dedi ki:

  Merhaba ben radyoloji teknikeri olmak istiyorum ancak Anadolu lisesinde hangi bölümden okunuyor bilmiyorum bana yardımcı olur musunuz ???

 4. Merve dedi ki:

  Öncelikle Merhaba. Ben daha lisedeyim ama bir meslek seçmem lazım . Biyoloji ve kimya derslerim iyi olduğu için bu mesleği araştırdım ama iş olanağı ve ülkemiz açısından bu meslek pek parlak değil galiba .lütfen bilgisi olanlar yazabilir mi.

  1. Alper dedi ki:

   Olanak diye birsey dusunme olanak herzaman vardir bende okumak istiyorum bu bolumu kendini gelistirebilirsen iş coktur) ve ingilizce şart ona gore

 5. damla dedi ki:

  Sizce genetik ve biyomühendislik mi yoksa moleküler biyoloji ve genetik mi

  1. Oza dedi ki:

   Moleküler Biyoloji ve Genetik biraz daha mantıklı

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları anneler günü mesajları