Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2017

Misyonerlik Nedir Amaçları Nelerdir

Misyonerliğin amaçları nelerdir,misyonerlik nedir kısaca

Misyonerlik: Latince ”missio” kelimesinden gelen sözcük; Görev, yetki, bir işi yapması için verilen özel görev anlamındadır.

Terim anlamı ise; Kiliselerin, Hristiyan olmayan ülkelerde hıristiyanlığı yaymak amacıyla yaptıkları faaliyetlere misyonerlik denir. Hıristiyanlığı yaymak için çalışan kişilere ise Misyoner denir.

misyonerlik

Misyonerliğin Amacı

İncil , Hıristiyanlığı benimseyen her kişinin dinini geniş alanlara duyurmak amacıyla çalışmasını emretmiştir. Kiliseler ise bu emre itaat etmek amacıyla farklı kurumlar kurarak çalışmalar düzenlemişlerdir. Yapılan çalışmaların hedefi; dinlerine yeni insan katmak ve bu dini benimseyenlerin de bağlılıklarını artırmaktır. Misyonerler dini çalışmaların dışında politik çalışmalar da yürütürler. Misyonerlik, bir tek Hıristiyanlıkta yaygın değil Budizm, Hinduizm gibi dinlerde yaygındır. Çalışmaların amacı; kendi dini inancını geniş alanlara yaymak isteğidir.

Misyoner çalışmaları basın, yayın çalışmaları ve eğitim yoluyla yürütülmektedir. Misyonerler deyince akla ilk rahip-papaz gelir, ancak bu doğru değildir doktor, arkeolog gibi meslekler yapan misyonerlerde oldukça fazladır.

Misyonerlik Faaliyetleri Amaçları ve Misyonerlik Ne Demektir Konusunda Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. beyza dedi ki:

  kaynakça nedir acaba misyonerliğin amaçları kısa için baktım da.

 2. Hüseyin Alp dedi ki:

  sizinle calismak isterim

  1. dogan dedi ki:

   benn misyonerr likk faliyetinde banada gorev verilmesinii istyorumm mısyonerlikk hiristiyanligii daha detaylii bi sekilde yaymakk deilmii once hiristiyanligii tanimak iştiyomm sonrada yaymakk istiyomm bilgililrere duyrulurr

   1. Ahmet Yusuf dedi ki:

    Ben istersen sana muslumanligi tanitayim

    1. Anonim dedi ki:

     Adamsin ahmet yusuf bu amk mun gotleri ni sikicen hiristiyanligi yaycaksan siktir git baska ulkede yay orospu cocugu

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları