Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2019

Mevsimlerin Süresinin Eşit Olmamasının Nedeni Nedir?

Aşağıda mevsimlerin süresinin eşit olmamasının nedeni nedir kısaca olarak ele alacağız.

Mevsim süreleri birbirinden farklıdır. Mevsimlerin oluşması, dünyanın yıllık hareketinin bir sonucudur. Mevsimler, farklı yarım kürelerde farklı zamanlarda yaşanmaktadır. Mevsimlerin ana ve ara mevsimlerden oluşması mevsimler arasındaki geçişlerin yaşanması anlamına gelmektedir.

Mevsim süreleri eşit değildir. Çünkü dünyanın güneş etrafındaki dönüşünde bazı gün farklılıkları yaşanmaktadır. Bu nedenle yıllık hareketin bir sonucu olarak mevsimlerin süreleri farklı farklı olmaktadır. Bazı aylar uzun bazı aylar kısa sürmektedir. Bu mevsimlerin farklı sürelerde yaşanmasına neden olur.

Mevsimlerin oluşması, dünyanın yıllık hareketinin bir sonucudur. Dünyanın şekli, eksen eğikliği gibi etkiler de günlük etkiler olarak mevsimlerin sürelerine de etki etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. duygu köseoğlu dedi ki:

  selamun aleyküm ödev siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, öğretmen beğendi, benim adım duygu köseoğlu, ben Mevsimlerin Süresinin Eşit Olmamasının Nedeni Nedir? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

  1. merve dedi ki:

   yazanlara teşekkür ediyorum sayenizde ödevimi tamamladım, artı alacağım beğendim bu yazıyı. bu arada okulun en çalışkan ve güzel öğrencisiyim, kıskananlar çatlasın.

   1. Anonim dedi ki:

    En çalışkan ve en güzel ndkdjfnfc

 2. ezgi dedi ki:

  harika, selamun aleyküm bu ödev vallaha billaha çok güzel, öğretmen beğendi Mevsimlerin Süresinin Eşit Olmamasının Nedeni Nedir? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

Yorum Yaz